Nejstarší rodiny, založené do r. 1948

Zpracovala Eva Holubcová, datum zveřejnění 16.3.2011

Důvodů, proč vznikl tento sumarizující článek, je vícero, přesto však zdůrazním jeden. Celkový přehled zde prostě chybí, chovatelské ročenky se zabývají pouze vítězi I.kat. a výše a to ještě pouze jen v daném roce. Do přehledu koní byli zařazeni všichni, kteří se dokázali v ČR a na Slovensku umístit do pátého místa včetně v dostihu I. kat. a výš, a také koně, kteří se umístili ve Velké pardubické, jako jediné zařazené výjimce ze skupiny překážkových dostihů. Koně česko-slovenského chovu byli rozděleni do několika skupin. Skupina A: rodiny založené do r. 1948, tedy nejstarší rodiny (zpravidla kolem 10ti generací); skupina B: rodiny založené po r. 1948 do začátku 80. let; skupina C: od 80. lét do současnosti a skupina D: koně tzv. pod čarou, z nově vznikajících rodin, nebo prostě jenom zdejší odchovanci, kterým se blíže věnovat nebudu.

Upozorňuji, že výsledky se týkají pouze let 2000 až 2010, proto u řady koní chybí část kariéry (leckdy třeba i ta lepší část), takže není nutné mě upozorňovat, že jsem např. vynechala vítězství klisny v Oaks. Dále ne vždy jsou zahrnuty výsledky v zahraničí, primárním cílem bylo zachytit výsledky na území ČR a Slovenska.

V rámci tohoto přehledu je nutné brát v úvahu, že valná většina matek z českých rodin působí v současné době spíše u menších chovatelů. Limitujícím faktem tu pak tu je nutně většinou finanční stránka věci (jak moc drahý hřebec a vzdálenost), odchov, pak výběr trenéra, jezdců, aj. Což takovýmto koním pochopitelně ubírá na šancích uspět oproti drahým a "vymazleným" importům typu Corcovada či Blue Coral.

Blíže se jednotlivým rodinám rovněž věnovat nebudu, protože rozsah práce by pak byl neúměrný, nicméně některé z nich již mají svůj "startovací" profil v sekci Chov a dalším se jistě ještě někdy věnovat podrobněji budu.

Céda, nar. 1934 v Maďarsku

Jméno koněPůvodVýsledky v jedničkových dostizích na území ČR a SVK v letech 2000 až 2010
Cato Dara Monarch - Ceremonie, Lincoln 1.m. Karlovarská dvojnásobná míle – Cena Sokolovské uhelné (I., 3200m), 3.m. Handicap Schaumann ČR s.r.o. (I., 1900m), 5.m. Moravské derby – Cena EDOC Brno (I., 2400m), 5.m. Cena města Doncaster II. roč. (CH, 1900m)
Cedr Dunbeath - Ceara, Corvaro 1.m. Cena gen. ředitele Zürich pojišťovny (I., 2615m), 5.m. Zlatý pohár IPS (L, 2600m)
Celebrit Arcane - Celosia, Dakota 3.m. Gerschův memoriál Společnosti CASRI (CH, 1406m), 3.m. Memoriál dr. Frankenbergera – Cena Mostecké uhelné (CH, 2212m)
Celník Mill Pond - Celosia, Dakota 2.m. Velká dubnová cena Tiskárny Triangl s.r. (CH, 1818m)
Centax Lincoln - Centaurea, Chiavari 4.m. 112. Velká pardubická České pojišťovny (L, 6900m)
Centmon Dara Monarch - Centurie, Lincoln 3.m. Cena Sokolovské uhelné a.s. (I., 1600m), 4.m. Cena města Doncaster II. roč. (CH, 1900m)
Century Day Dara Monarch - Century Daisy, Behistoun 2.m. Gomba handicap Femat (I., 1224m), 3.m. Cena Charvát – průmyslová hydraulika (I., 1224m), 4.m. Handicap Autocentrum Na Strži (I., 1424m), 4.m. Severočeská cena SIAD TP spol. s.r.o. (I., 1200m), 4.m. Gomba handicap TechnoBank (I., 1206m), 4.m. 79. Gomba handicap Eurokoberce (I., 1212m), 5.m. 80. Rosenthal Gomba H. (I., 1210m)
Cercara Arcane - Cerenka, Dara Monarch 4.m. Velká cena ZNZ Valašské Meziříčí (I., 1600m), 5.m. Slušovické Oaks – Velká cena GRADDO Zlín (CH, 2400m)
Certingo Dara Monarch - Centurie, Lincoln 1.m. Cena vytrvalců (CH, 2400m), 1.m. Pohár Komerční banky (I., 1900m), 3.m. Cena Velké Moravy – Cena GRADDO a.s. (CH, 2400m), 4.m. Velká cena Prahy Sázkové kanceláře Fortuna (Gd3, 1606m), 5.m. Memoriál V. Smolíka (CH, 2300m)
Cesort Dunbeath - Cessna, Amyndas 2.m. Handicap S a CH TRADE CZ s.r.o. (I., 1100m), 2.m. Cena Factoring České spořitelny a.s. (I., 1200m), 4.m. Handicap spol. Karel Holoubek Trade Group (I., 1400m), 4.m. Cena a.s. MIROS – Cena města Doncaster (CH, 1900m), 4.m. 54. Velká květnová cena Skanska ŽS a.s. (L, 1612m), 5.m. Českomoravská cena Metrostav a.s. (CH, 1400m), 5.m. 83. Cena prezidenta republiky dotovaná Mattoni (CH, 3300m)
Claire Lanitos - Creace, Sirano 5.m. Cena ELZO Chrudim, V. ročník (I., 1750m)
Curtis Assisi del Santo - Cenina, Norbert 3.m. Moravské derby (I., 2400m)

Corcyra, nar. 1923 v Maďarsku

Jméno koněPůvodVýsledky v jedničkových dostizích na území ČR a SVK v letech 2000 až 2010
Klip Najoom - Kleitó, Amyndas 5.m. 116. Velká pardubická České pojišťovny (L, 6900 m)

Csipkerózsa, nar. 1928 v Maďarsku

Jméno koněPůvodVýsledky v jedničkových dostizích na území ČR a SVK v letech 2000 až 2010
Čerablueridge Rainbows for Life - Čelica, Blueridge Dancer 5.m. Cena Mojmíroviec - Urmína (18. Odvetná cena) (I.kat., 1800m)
Čumkin (SLO) Dunsany - Čumka, Muscatite 3.m. Cena Žrebčína Kobylany A GGH Kuchyňa (I., 1600m)

Damalis, nar. 1925 v Maďarsku

Jméno koněPůvodVýsledky v jedničkových dostizích na území ČR a SVK v letech 2000 až 2010
Dánská Princezna House Rules - Delinka, Mill Pond 4.m. Cena Zimní královny (NL, 1600 m), 4.m. 35. Memoriál Rudolfa Deyla Velká cena Autodopravy František Vlk (NL, 1400m)
Deli Rules House Rules - Delimitace, Dixieland 4.m. Cena ROKO MOTOR (I., 1630m), 5.m. Cena akciové společnosti IDEAL Mělník (I., 1900m)
Dickinsona Magnus - Deprivace, Chiavari 2.m. Cena společnosti M+M reality - Pardubická zimní královna (I, 1750 m)
Dobrá Voda Sun Valley - Detonace, Amyndas 1.m. Cena Velkopopovického kozla (I., 1210m), 2.m. Cena Hřebčína Napajedla – La Festa Cappucino (CH, 2200m), 4.m. Cena společnosti Karlovarský porcelán (I., 1600m)
obrázek - Damalis obrázek - Dánská princezna
Vlevo zakladatelka rodiny Damalis, vpravo Dánská princezna

Danaide, nar. 1932 ve Francii

Jméno koněPůvodVýsledky v jedničkových dostizích na území ČR a SVK v letech 2000 až 2010
Djabba Latén - Duplikace, Lincoln 3.m. 65. Cena zimního favorita Magazínu Sirius (NL, 1600m), 4.m. 67. Gerschův memoriál Fondů Conseq Invest (NL, 1412m)

Heimwehr, nar. 1928 v Rakousku

Jméno koněPůvodVýsledky v jedničkových dostizích na území ČR a SVK v letech 2000 až 2010
Hegnus Magnus - Hespa, Big Walt 4.m. Velká cena skupiny Securitas - Pardubický zimní favorit (I., 1750m)
Hirsch Favoured Nations - Hevera, Veronal 2.m. Velká pardubická České pojišťovny (L, 6900 m)
Huckleberry Big Walt - Hortensio, Beldale Ball 3.m. Cena CK Martin Tour (I., 1100m), 4.m. Cena Znovín Znojmo a.s. (I., 1612m)

Lorraine, nar. 1920 v hř. Napajedla

Jméno koněPůvodVýsledky v jedničkových dostizích na území ČR a SVK v letech 2000 až 2010
Lapaj Rainbows for Life - Lokáda, Dara Monarch 2.m. Podzimní cena nadačního fondu Most naděje (I., 1800m), 4.m. Derby – trial (I., 2200m), 4.m. DOMEC St.Leger s Českým rozhlasem Pardubice (NL, 2900 m), 4.m. 87. Cena prezidenta republiky dotovaná Hic & Services (NL, 3200 m)
Light Latén - Lameta, Anno 4.m. Karlovarská dvojnásobná míle – Cena Sokolovské uhelné (I., 3200m)
Lokali House Rules - Lokalita, Kasjan 4.m. 26. Cena hřebčína Napajedla (NL, 2200m)
Lokar Arcane - Lokalita, Kasjan 5.m. Cena zimního favorita Turf IPS (CH, 1614m)
Lotranka Rainbows for Life - Lokáda, Dara Monarch 3.m. Cena ELZO Chrudim – IX. Ročník (I., 1750m)
Lotřík Victory Note - Lokáda, Dara Monarch 3.m. Severočeská cena Rückl Crystal a Servis Leasing (I., 1200m), 4.m. Velká jarná cena Palma – Tumys (L, 1700m), 5.m. Pohár Filmového festivalu - Cena společnosti Karel Holoubek -Trade Group a.s. (NL, 1200 m)
Lotus House Rules - Lotena, Paico 3.m. Mem. prof. V. Michala – Pohár Autocentra na Strži (CH, 1424m)

Lyndora, nar. 1936 ve Francii

Jméno koněPůvodVýsledky v jedničkových dostizích na území ČR a SVK v letech 2000 až 2010
Cathy Dancer Blueridge Dancer - Comedie, Coulstry 1.m. Cena zimní královny Deníku Mostecka (NL, 1600m), 3.m. Cena Schaumann ČR s.r.o. (I., 1512m)
Labisqie Sectori - Ligbara, Gala Boy 3.m. Moravská jarní cena – Velká cena MDS a.s. (CH, 1600m), 4.m. Cena ELZO Chrudim, V. ročník (I., 1750m), 4.m. Odvetná cena (I., 1800m), 5.m. Cena Valašska – Velká cena Stáje Ray Racing (CH, 1600m)

Nemesia, nar. 1932 v Anglii

Jméno koněPůvodVýsledky v jedničkových dostizích na území ČR a SVK v letech 2000 až 2010
Niki Buenos - Nera, Arcaro 2.m. Memoriál prof. Václava Michala – CK VTT (CH, 1418m)
Nirpet House House Rules - Niriama, Paico 3.m. Velká májová cena (I., 2400m)
Nominski Beldale Ball - Nominata, Big Walt 1.m. Moravské derby (I., 2400m)

Pohádka, nar. 1941 v Německu

Jméno koněPůvodVýsledky v jedničkových dostizích na území ČR a SVK v letech 2000 až 2010
Peruán Agadir - Pergola, Korok 1.m. 110. Velká pardubická České pojišťovny (L, 6900m), 2.m. 111. Velká pardubická České pojišťovny (L, 6900m)

Rose Bernd, nar. 1902 v hř. Gomba

Mnohé z Vás asi překvapilo, proč jsem zařadila do přehledu odchovance z jiných zemích. Je to proto, že Rose Bernd je nejdéle působící rodinou (prakticky od začátku 20. století) a hlavně proto, že její úspěchy za hranicemi nejsou nikterak publikovány. Koně, kteří tady vyhrají Derby jako Ohne Sorge, jsou obdivováni jako produkt německého chovu, ačkoliv jejich kořeny jsou česko-slovenské (či lépe a obecněji řečeno rakousko-uherské). Jen už uplynulo příliš mnoho generací a rodina Rose Bernd je tady známa hlavně díky Korokovi a dalším steeplerům. Rodina Rose Bernd ovšem přežila do 21. století i na našem území, ale její zástupci bohužel nijak nevynikají, i to je ten důvod, proč upadla v zapomenutí. Pakliže nevěříte, že Ohne Sorge, Oxalana a další patří k této rodině, rodokmeny všech uváděných koní si můžete ověřit :) A možná mi dáte informace o dalších koních z této rodiny, kteří zde běhali s suffixy GER, FR atd.

Jméno koněPůvodVýsledky v jedničkových dostizích na území ČR a SVK v letech 2000 až 2010
Calistegia (FR) Nombre Premier - Chic Marie, In Fijar 2.m. 59. Jarní cena klisen Porcela Plus (L, 1600 m), 3.m. 33. Memoriál Rudolfa Deyla - Velká cena HSBC (I, 1400 m)
Mitra Arcane - Mirinda, Pharly 5.m. Slušovické Oaks – Velká cena MDS a.s. (CH, 2400m)
Octon (GER) Macanal - Okada, Never So Bold 5.m. Cena Charvát Slovakia, s.r.o. (Karpatská cena) (L, 1600m)
Odine (SLO) Solarstern - Osterode, Esclavo 3.m. Cena Muscatite (I., 1200m)
Offshore (GER) Mark of Esteem - Off Mary, Grand Lodge 4.m. 60. Jarní cena klisen Porcela Plus (L, 1600 m)
Oglala (GER) Mamool - Ordura, Lagunas 3.m. Cena SAI Wellness Senec (18. Derby-Trial) (I.kat., 2400m)
Ohne Sorge (GER) Royal Solo - Ontaria, Surumu 1.m. Cena Valašska – Dětského filmového festivalu Zlín (CH, 1600m), 1.m. Cena ELZO Chrudim VII. Ročník (I., 1750m), 1.m. Cena zimního favorita (CH, 1600m), 1.m. 11. Stříbrný pohár společnosti Škoda Auto (NL, 2200m), 1.m. Cena Porcely Plus a.s. (I., 1818m), 1.m. 83. České derby společnosti Setuza a.s. a Marila Balírny (Gd3, 2400m), 2.m. Cena Velké Moravy (NL, 2500m), 3.m. 55. Jarní cena klisen Porcela Plus a.s. (L, 1600m)
Okker (SLO) Dictator´s Song - Ohio, Surumu 5.m. Handicap spol. Karel Holoubek Trade Group (I., 1400m)
Oktaj (GER) Seattle Dancer - Orletta, Platini 2.m. 68. Cena zimního favorita Strike Sportu (NL, 1600 m), 3.m. Cena Masise – Pohár Grandhotelu Pupp (NL, 1200m)
Oniris (GER*) Seattle Dancer(USA)-Oxalana(GER) (Lagunas 2.m. 61. Jarní cena klisen Alavis (L, 1600m), 2.m. 30. Cena hřebčína Napajedla - Cena KIA Soul (NL, 2200m), 4.m. 64. Tattersalls St. Leger (L, 2800m)
Osmane (GER) Waky Nao - Osibisa, Esclavo 4.m. Starohájské kritérium (L, 2000m)
Ostgot (SLO) Aguarico - Ostgotin, Windwurf 3.m. Cena vytrvalcov – Velká cena Palma – Tumys (I., 2800m)
Ostler (GER*) Sabiango(GER)-Oxalana(GER) (Lagunas 3.m. 71. Cena zimního favorita Expa-Nails (L, 1600m)
Oxalana (GER) Lagunas - Oxalis, Ashmore 1.m. Stříbrný pohár města Slušovice (CH, 2200m), 1.m. Velká cena Filmového festivalu Zlín 2002 (CH, 2400m), 1.m. Cena Velké Moravy (NL, 2500m), 1.m. Zlatý pohár – Cena OTP Banky (L, 2600m), 2.m. Budějovický St. Leger 2002 – 8. ročník (CH, 2900m), 2.m. 45. Zlatý pohár ministra zemědělství ČR (L, 2400m), 3.m. Cena Primaska Audit a.s. – Letní cena klisen (I., 2200m), 3.m. CEBC Classic (Gd1, 2400m), 3.m. Velká májová cena (I., 2400m), 4.m. Velká cena Slovenska (Gd3, 2400m), 5.m. Oaks Mostecké uhelné společnosti (L, 2400m), 5.m. Oaks – Velká cena Slovenského plynárenského pr. (L, 2000m), 5.m. Cena Turfu - Cena ZTS ACI a.s. (I., 2400m)
Patos (SLO) Aguarico - Passeggiata, Elocutionist 3.m. Saint Leger (L, 2800m)

Sidney, nar. 1941 v Německu

Jméno koněPůvodVýsledky v jedničkových dostizích na území ČR a SVK v letech 2000 až 2010
Santa Boy Najoom - Sheyla, Favoured Nations 2.m. Cena primátora města Nitry (I, 1780 m), 5.m. Cena grófa Jozefa Huňadyho (Jesenná míľa) (I, 1600 m)
Slogana Dunbeath - Slavnost, Dara Monarch 4.m. Cena Českého institutu sociálního sponzoringu (I., 1800m)
Subaru Latén - Subreta, Behistoun 3.m. Karlovarská dvojnásobná míle – Cena Sokolovské uhelné a.s. (I., 3200m), 3.m. Handicap společnosti Greensoft (I., 2220m), 4.m. Memoriál dr. Frankenbergera (CH, 2200m), 5.m. Cena prezidenta republiky dotovaná Mattoni (CH, 3222m)
Suprblesk Hankalo - Supra Slew, House Rules 1.m. Cena PARKETT PLUS, spol.s r.o. (15.Zlatý bičík) (I, 1400 m), 1.m. Cena grófa Jozefa Huňadyho - 15. Jesenná míla (I, 1600 m), 1.m. 20. Prípravná cena (I, 1200m), 1.m. 17. Jarná míľa (I, 1600m), 2.m. Velká cena Omnia Motors, a.s. (Tatranská cena) (I, 1000 m), 2.m. Prípravná cena (I, 1200 m), 2.m. 16. Zlatý bičík (I, 1400m), 2.m. Cena Slovenskej záručnej a rozvojovej banky (8. Cena Rezona) (I, 1700m), 2.m. 7 DAYS CUP (18. Jarná míľa) (I.kat., 1600m), 2.m. Cena ZIPP (27. Cena Scottish Rifla) (L, 1800m), 3.m. Cena Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky (Gd1, 1200m), 4.m. Derby Trial - Cena Heineken Slovensko a.s. (I, 2200m), 4.m. Prípravná cena-Cena Palma-Tumys a.s. Bratislava (I, 1200 m), 4.m. Cena Equito (21. Prípravná cena) (I.kat., 1200m), 4.m. Veľká cena Hotela Marrol´s (17. Zlatý bičík) (I.kat., 1400m), 5.m. Cena Ministerstva podohospodárstva SR (Gd-3, 1200 m), 5.m. Cena OTP Banky-Cena Mysa (L, 1000 m), 5.m. Cena RZB Group (27. Bratislavská míľa) (L, 1600m)

Spring Morning, nar. 1930 v Anglii

Jméno koněPůvodVýsledky v jedničkových dostizích na území ČR a SVK v letech 2000 až 2010
Midas (SLO) Dunsany - Miss, Ron Stevens 3.m. Odvetná cena (I., 1800m), 5.m. Cena Žrebčína Kobylany A GGH Kuchyňa (I., 1600m), 5.m. Cena trojročných žrebcov (I.,. 1700m)
Middy (SLO) Dunsany - Miss, Ron Stevens 4.m. Odvetná cena – Cena OTP Banka Slovensko (I., 1800m)
Miss Mini Dara Monarch - Minea, Spring Haven 2.m. Zářijová cena spol. OBI (CH, 1000m)
Modřenka Laban - Majka, Comodor 5.m. 112. Velká pardubická České pojišťovny (L, 6900m)
Moning Let (SLO) Muscatite - Miss, Ron Stevens 3.m. Odvetná cena – Cena Mojmíroviec – Urmína (I., 1800m)

Távol, nar. 1916 v hř. Napajedla

Jméno koněPůvodVýsledky v jedničkových dostizích na území ČR a SVK v letech 2000 až 2010
Tavbecca Beccari - Tavira, Lincoln 5.m. Krétský labyrint (I., 1610m), 5.m. Velká májová cena-Palma Tumys a.s. (I., 2400m)
Terciel Mill Pond - Tercie, Fallada 3.m. Prípravná cena Škoda Auto Slovensko (I., 1200m), 5.m. Vstupný handicap – Cena X.L.X. Senica (I., 1000m)

Valencia, nar. 1925 v hř. Napajedla

Jméno koněPůvodVýsledky v jedničkových dostizích na území ČR a SVK v letech 2000 až 2010
Vabecar Beccari - Vačka, Behistoun 2.m. Cena Dostihové komise (I., 1600m), 4.m. Cena Schaumann ČR s.r.o. (I., 1750m), 4.m. Cena Pojišťovny Generali (I., 2424m), 4.m. Jarní cena města Mostu - Memoriál V. Smolíka (NL, 2400m), 5.m. Cena společnosti CKP Chrudim (I., 1750m), 5.m. 11. Stříbrný pohár společnosti Škoda Auto (NL, 2200m), 5.m. Podzimní cena nadačního fondu Most naděje (I., 1800m)
Vacara Arcane - Vacila, Chiavari 2.m. Cena ROKO MOTOR (I., 1630m)
Vacaria Rainbows for Life - Vakacia, Dara Monarch 2.m. Velká májová cena- Cena Palma Tumys a.s. Bratislava (I, 2400 m), 3.m. Cena Pat´s Music (L, 2000m), 4.m. Odvetná cena – Cena Mojmíeroviec – Urmína (I., 1800m), 5.m. Zlatý pohár - Cena OTP Banky Slovensko (L, 2600m), 5.m. Cena OTP Banky - Zlatý Pohár (L, 2600 m)
Vaccarus House Rules - Vakacia, Dara Monarch 2.m. Cena trojročných žrebcov (I., 1700m), 4.m. Karpatská cena – Cena B.H.P.S. (I., 1600m)
Vadeona Security Risk - Vadara, Dara Monarch 1.m. Domec St.Leger s Českým rozhlasem Pardubice (NL, 2900 m), 1.m. Cena první dámy ČR-Jarní cena města Mostu - Memoriál V. Smolíka (NL, 2450m), 2.m. Oaks společnosti Mostecká uhelná (L, 2400 m), 2.m. 89. Cena prezidenta republiky CK Martin Tour (NL, 3200 m), 3.m. 29. Cena hřebčína Napajedla (NL, 2200 m), 3.m. 63. Tattersalls St. Leger (L, 2800 m), 3.m. DOMEC St.Leger s Českým rozhlasem Pardubice (NL, 2900m)
Vadual (SLO) Noble Patriarch - Viazma, Ron Stevens 1.m. Velká cena Slovenska (Gd-3, 2400 m), 3.m. CEBC Classic (Gd1, 2200m), 3.m. Velká májová cena (I., 2400m) 2x, 5.m. Derby – trial (I., 2200m)
Valentino (SLO) Rainbows for Life - Vitalinda, Dara Monarch 3.m. Cena trojročných žrebcov (I., 1700m)
Vanessia Rainbows for Life - Vakacia, Dara Monarch 1.m. Velká cena Beck International (32. Memoriál Rudolfa Deyla) (NL, 1410m), 2.m. Cena zimní královny ing. Stanislava Čermáka (NL, 1600m), 4.m. 58. Jarní cena klisen Porcela Plus (L, 1600m)
Vapeta Arcane - Vakacia, Dara Monarch 1.m. Cena zimního favorita Turf IPS (CH, 1614m), 1.m. Memoriál R. Deyla – Cena řed.spol. CECOMP (CH, 1424m), 1.m. Oaks Mostecké uhelné společnosti (L, 2400m), 1.m. CEBC Classic – Grand Prix Appian Group (Gd1, 2400m), 1.m. Mem. V.Smolíka – Jarní cena města Mostu (CH, 2400m), 1.m. Velká cena českého turfu (Gd3, 2400m), 2.m. Jarní cena klisen Pivovaru Velké Popovice (L, 1600m), 2.m. Budějovický Budvar St. Leger 7. ročník (CH, 2900m), 2.m. Oaks – Velká cena Slovenského plynárenského pr. (L, 2000m), 2.m. Velká cena Slovenska (Gd3, 2400m), 4.m. Slušovické Oaks – Velká cena MDS a.s. (CH, 2400m)
Varineta Rainbows for Life - Varinia, Keen 4.m. Cena PORSCHE Bratislava (I., 1800m), 5.m. Velká cena Omnia Motors, a.s. (Oaks) (L, 2000m)
Varnas Najoom - Varsa, Amyndas 1.m. Cena Sokolovské uhelné a.s. (I., 1600m), 1.m. Lázeňská míle – C. spol. Léčebné lázně M. Lázně (CH, 1600m), 3.m. Cena společnosti Karlovarský porcelán (I., 1600m), 4.m. Českomoravská cena Ministerstva pro místní rozvoj (CH, 1400m), 4.m. Cena Jezdectví – Velká cena severočeských dětí (CH, 1412m), 5.m. Gomba handicap CK Martin Tour (I., 1218m)
Varvar Muscatite - Varvara, Chiavari 5.m. Cena Valašska – Dětského filmového festivalu Zlín (CH, 1600m)
Vasun Sun Valley - Vanila, Behistoun 4.m. Cena JCČR – Zlatý pohár CHEMOPETROLU (CH, 2020m), 4.m. Lázeňská míle – C. spol. Léčebné lázně M. Lázně (CH, 1600m), 5.m. Moravská jarní cena – Velká cena Graddo (CH, 1600m)
Velios Harlow - Valgrena, Grandchant 2.m. Letní cena APPIAN GROUP (I., 1400m), 2.m. Cena Telemarketing a.s. (I., 1210m), 4.m. Cena Transform, a.s. (I., 1750m)
Velvet ze Zahájí Big Walt - Versonka, Nelson 5.m. Velká květnová cena Železničního stavit. (L, 1600m)
Vermillion Ray of Light - Vapeta, Arcane 3.m. Velká cena Fondů Conseq Invest (74. Gerschův memoriál) (NL, 1400m)
Very Luck Santa Luck - Vermonta, Dara Monarch 4.m. Jarná míla (I, 1600 m), 5.m. Cena Rezona (I, 1800 m)
Vinnah Look Honey - Vinnyca, Beccari 1.m. 62. Jarní cena klisen JVM Computers (L, 1600m), 3.m. Cena zimní královny Ústeckého kraje (L, 1600m), 3.m. Oaks společnosti Vršanská uhelná (L, 2400m), 4.m. 16. Cena Whisky (I.kat., 1800m)
Vitagrand (SLO) House Rules - Vitalinda, Dara Monarch 2.m. Karpatská cena – Cena B.H.P.S. (I., 1600m)
Vitalino (SLO) Najoom - Vitalinda, Dara Monarch 2.m. Cena ŽR. Kobylany a Gest. Güthler Hof (I., 1600m), 5.m. Derby Trial (I., 2000m), 5.m. Velká aprílová cena (I., 1800m)
Vlásenka Latén - Vlnka, Amyndas 3.m. Karlovarská dvojnásobná míle – Cena Helior CZ a.s. (I., 3200m)
Vsacan Najoom - Vlnka, Amyndas 2.m. Cena Velké Moravy – Velká cena MDS a.s. (CH, 2400m), 2.m. Zlatý pohár VÚB (I., 2585m), 3.m. Velká cena českého turfu Tisk Horák (Gd3, 2400m), 4.m. Velká dubnová cena Infotech (CH, 1810m)

Vandoise, nar. 1936 ve Francii

Jméno koněPůvodVýsledky v jedničkových dostizích na území ČR a SVK v letech 2000 až 2010
Vodara Dara Monarch - Voděnka, Amyndas 5.m. Cena Arvy (I., 1800m)
Vokativ Latén - Vokalíza, Sharp End 1.m. Handicap Schaumann ČR s.r.o. (I., 1900m), 2.m. Cena Sokolovské uhelné a.s. (I., 1600m), 2.m. Pohár Filmového festivalu – Cena Sokolovské (I., 1400m)
Vordona House Rules - Vokalíza, Sharp End 1.m. Gerschův memoriál Společnosti CASRI (CH, 1406m), 2.m. Cena Masise – Grand hotelu Pupp (CH, 1200m), 3.m. Slušovické Oaks – Velká cena MDS a.s. (CH, 2400m), 5.m. Jarní cena klisen Pivovaru Velké Popovice (L, 1600m)
Zdroje: