163 - 183 - 21.9

Kros:

Native Dancer x Native Dancer

Otec

Otec Bering pochází z hřebčí linie Native Dancer, skrze evropskou větev založenou vynikajícím Sea Bird. Na dráze se stal šampionem tříletých ve Francii, když vyhrál Prix du Jockey Club v traťovém rekordu, Prix Hocquart o dvě délky, Prix Noailles o osm délek a Prix Niel. V Prix de'l Arc de Triomphe byl poražen pouze drtivým finišem excelentního Dancing Brave…

V chovu dal řadu výborných koní, mezi nimi již pozapomenutého Pennekampa, jehož výsledky jako dvouletého hovořily v jeho prospěch coby potencionálního Koně století. Jeho souboj s Celtic Swing byl očekáván celou zimu a památné 2000 Guineas nakonec vyhrál, ale pak skončil. Dalším velkým koněm byl American Post, šampión dvouletek Evropy, dále klasická vítězka Matiara, či Gr. 1. vítězové Steamer Duck, Peter Davies či Glorosia. V současné době je American Post ze zařazených synů asi jediným, který má potencionál udržet tuto odnož ve Francii. Jako mateřský otec se Bering prosadil rovněž, neboť jeho matky daly výborné koně jako Special Ring, Torrestrella, Barancella, Russian Blue, Maxwell…

Matka

Matka Lumen Dei se 5x umístila ve věku 2 a 3 let, přičemž nejcennějším bylo třetí místo v Prix de Lieurey. Z jejích hříbat byl Signe Divin daleko nejúspěšnější, ale za zmínku rozhodně stojí následující potomci:

Bába Light of Realm získala Prix des Réservoirs (Gr.3) a umístila se v Critérium de M-Laffitte (Gr.2), v chovu dala:

Rodině se v poslední době daří více než dobře a její potenciál je dále rozvíjen.

Dostihová kariéra:

Jeho výsledky nejsou úplné, neboť hřebec běhal především Francii, ale i v Itálii a později v USA…Proto kariéra je zkompletována jen z toho, co je dostupné. Některé zdroje hovoří o 15 startech, jiné o 12, přičemž pravděpodobně chybí některé výsledky z USA. Majitelem byl De Moussac, trenér André Fabre.

Signe Divin na dráze patřil svými výsledky mezi užší špičku mílařů a běhal ve těžké konkurenci zejména ve třech letech. Vyhrál Gr.2. i Gr.3. a 5x se umístil v Gr.1.

Jako dvouletý:

obrázek - Lost World - Signe Divin
Doběh Lost World - Signe Divin v Gran Criterium © bongoracing

Jako tříletý:

Jako čtyřletý:

Pravděpodobně běhal v USA, záznamy nedohledatelné.

Kariéra ve francouzském chovu:

1996 - 2002;

Ve Francii pouštěl vedle plnokrevných i klisny Selle Francais a plemene Anglo-Arab. Jeho potomci z těchto kobyl pak běhali roviny a překážky (nejen speciálně vypsané pro daná plemena) či sportovali. Připouštěl tam takové klisny jako matku překážkové super hvězdy Kauto Star (!!!), bohužel výsledná Kauto Oaks (Signe Divin - Kauto Relka) uhynula jako roční.

Signe Divin v Mimoni © E. Holubcová

Statistiky France-galop ke dni 24.7. 2010 uváděly, že 87 hříbat evidovaných ve Francii (ne všechna vyběhla) z 1160 startů získalo 127 vítězství a 429 umístění. Celkový zisk potomstva pak byl 1 888 269 € (při přepočtu v současném kurzu 26 kč ku € to činí skoro 50 miliónů….).

Mill Pond, který řadu let stál v Napajedlích, oproti tomu měl dle France galop následující výsledky: 77 hříbat - 442 startů - 20 vítězství - 147 umístění - 260 505 € zisku... Rozdíl je vypovídající sám o sobě.

obrázek - Lemone Vallis obrázek - Miescisko obrázek - Mon Destin
Lemone Vallis, Miescisko, Mon Destin © scoopdyga
JménoPůvod Poznámky
Belle DivineShenedova, Hellios31 startů - 10 vítězství - 12 umístění - 103 595 euro zisku celkem
CrisbarreTaancris, Dastaan21 startů - 8 vítězství - 8 umístění - 83 380 euro zisku celkem
Cygn du FreneLady Zia, Sir Tor53 startů - 3 vítězství - 15 umístění - 68 520 euro zisku celkem
Divin du FreneStar du Frene, Village Star61 startů - 7 vítězství - 20 umístění - 127 777 euro zisku celkem
Divin StarAnglo - Arab10 startů - 2 vítězství - 5 umístění - 29 540 euro zisku celkem
DivinadourLove Adour, Cyborg35 startů - 4 vítězství - 9 umístění - 31 174 euro zisku celkem
Divine du RheuExplosive Speed, In Fijar29 startů - 1 vítězství - 6 umístění - 40 420 euro zisku celkem
Divine RoyaleParade Royale, Garde Royale19 startů - 2 vítězství - 8 umístění - 54 235 euro zisku celkem
Jalna de PreauxEncore La, Vacarme35 startů - 4 vítězství - 16 umístění - 45 727 euro zisku celkem
JickyMy Destiny, Chaparral29 startů - 8 vítězství - 17 umístění - 70 570 euro zisku celkem
Jour DivinSelle Francais39 startů - 4 vítězství - 18 umístění - 74 791 euro zisku celkem
La ComuereLinaza, Lightning26 startů - 8 vítězství - 14 umístění - 60 426 euro zisku celkem
Lemone VallisAnglo - Arab38 startů - 1 vítězství - 23 umístění - 52 755 euro zisku celkem
Medina VallisAnglo - Arab19 startů - 13 umístění - 49 955 euro zisku celkem
MiesciskoAnglo - Arab26 startů - 9 vítězství - 8 umístění - 100 025 euro zisku celkem
Mon DestinReef Mel, Moulin46 startů - 18 vítězství - 15 umístění - 146 849 euro zisku celkem
Nemo de FleeAnglo - Arab24 startů - 5 vítězství - 8 umístění - 60 770 euro zisku celkem
Ocho RiosPortella, Kashmir II67 startů - 1 vítězství - 36 umístění - 62 217 euro zisku celkem
Prince DivinPrincesse Natacha, Fabulous Dancer21 startů - 1 vítězství - 10 umístění - 51 153 euro zisku celkem
ShyKirkla, Bikala29 startů - 6 vítězství - 15 umístění - 201 970 euro zisku celkem
VianaTaviana, Don Roberto18 startů - 3 vítězství - 9 umístění - 55 923 euro zisku celkem
ZaccharyDressila de Brion, Dress Parade42 startů - 2 vítězství - 14 umístění - 41 890 euro zisku celkem