Silver Whistle (USA)

Zpracovala Eva Holubcová, publikováno 9.12.2011

obrázek - Silver Whistle
© Eva Holubcová
Silver Whistle - rodokmen

Data:

Bělouš, nar. 2002 v Adena Springs Fr. Stronarcha

Otec

Otec Alphabet Soup vstoupil do historie, když porazil Louis Quartoze a především fenomenálního Cigara v Breeder's Cup Classic v novém traťovém rekordu. Patřil do elity starších koní, když úspěšně běhal v konkurenci koní jako Dramatic Gold, Dare and Go, Gentlemen, Soul of the Matter, Tinners Way aj. V chovu působí na pobočce Adena Springs McMahon of Saratoga Thoroughbreds. Jeho výsledky v chovu současným pohledem vypadají následovně: 75% hříbat startovalo, z těchto 70% vyhrálo. Otec 43 stakes vítězů a 12 graded vítězů. Celkový zisk potomstva je více než 34.5 miliónů $.* Mezi nejlepší potomky patří: šampión starších koní v UAE Our New Recruit, šampión starších koní v Kanadě Phantom Light, Gr.1. vítězka Alphabet Kisses, Gr.2. vítěz Leprechaun Kid, Gr. 3. vítězové M.B. Sea, Mark One, Watchem Smokey, Silver Whistle, Beautiful Bets, Fugitive Angel, A.B. Noodle, Sal the Barber…

*Statistiky se mírně liší podle konkrétních databází.

Matka

Matka Polish Polka jako tříletá ze 4 startů 2x zvítězila, získala Pearl Necklage Stakes. V chovu dala jen šest hříbat, z nichž je Silver Whistle daleko nejlepším. Slibný potencionál měl Go Lionel Go, ale ten naplněn nebyl.

Bába Double Bunctious získala stakes vítězství i umístění, dále byla třetí v Gr.3. Snow Goose Handicap, Gallorette Handicap a Betsy Ross Handicap. Polish Polka byla její nejlepší hříbě, mimo black type úroveň si dokázali vyhrát Hannah the Wrecker, Elegant Verse, Hargrove či Leahra.

Prabába Barbara Bunctious vyhrála 4x ze sedmi startů, dala 8 hříbat, z nichž 5 vyhrálo, ale opět nejlepším byla Double Bunctious. Praprabába All Barbara vyhrála jako tříletá a dala vítěze Tacaro Dan.

Dostihová kariéra:

Trenér William Mott, běhal v barvách F. Stronarcha (Adena Springs) na trávě.

Startů1.m.2.m.3.m.Výdělek
Celkem30463468 867 dolarů
obrázek - Silver Whistle
Silver Whistle útočí v Pan American Handicapu na vítězství © Harold Roth

Video:

Vioda-racing.pl pořídila propagační video hřebce, kde ho můžete vidět v předváděcím postoji i ve výběhu.

Další informace:

Hřebec byl zakoupen Wiesławem Saniewským, filmovým režisérem a majitelem derby-vítěze Rutena a společně s Needham's Fort a Indy Champ byl přivezen do Polska v roce 2010.

Kariéra v chovu:

První hříbata na dráhu přijdou v roce 2014 v Polsku, u nás v roce 2015.

Zdroje: