Alessandria

Napsala Štěpánka Vašková, foto archiv, publikováno : 4.11. 2012

Alessandria byla odchována u MVDr. Eduard Kubíčka v hřebčíně Střelice, kterému jsem pak oznámila, že vlastním jeho odchovance, a že se už má dobře. Jako kobylka narozená 29. května 2009. Ke mně přišla jako k již pátému majiteli od doby prodeje z hřebčína ve věku tří let.

obrázek - Alessandria
Alessandria na výletě v Červené Lhotě

Byla hubená a silně začervená, značně znechucená, nedůvěřivá, plná šrámů a jizev. Ještě než jsem ji stihla odčervit, padali z ní červi a teprve až na druhé odčervení po měsíci a půl byla vyčištěná. Teprve poté nabrala během tří měsíců cca 200kg.

Pátrala jsem po lidech, které měla zapsané jako majitele, ale mnoho jsem se nedozvěděla, jen že v jednom místě jí seřezali kopyta tak, že nemohla několik týdnů ani chodit. Odsud ji vykoupil překupník, který ji převezl do Říčan u Prahy a odtud putovala ke mně. Jakékoliv informace uvítám. Ani jsem nevěděla, zda je vůbec aspoň obsedlá, či se na ní jezdilo. Prý tehdy nikdo neměl čas a pak prý místo. Má velkou nezarostlou jizvu na levé přední holeni od spodu příčně ke karpu až na šlachu a velké problémy s uvazováním na pevno. I když člověka zná delší dobu, nevěří a nenechá na sebe nasednout. To byla panika, strach a útěk. Věří jen mě, ale zadarmo to nebylo, lidem obecně nevěří. Ale už se změnila v tom, že to není otrávená a odevzdaná kobylka, má chuť žít. Dokonce se nechá pohladit už od cizích a ve stádě koní už není ta utlačovaná. Dalo to hodně práce, trpělivosti a úsilí, ale už mi věří a máme se rády.