American Embassy (USA)

Napsala Marcela Klingorová, foto archiv autorky, publikováno: 29.8. 2009, informace převzaty z něm. serveru a doplněny

Rodák ze slavného amerického hřebčína šejka Maktouma Gainsborough se narodil v roce 2000 ze spojení kvalitních rodičů Quiet American a Foreign Courier. Hnědý syn sedmačtyřicetinásobného otce stakes-vítězů a třiceti graded premiantů byl jako roček odvezen do dalšího věhlasného podniku - Shadwell Stud v Anglii. Během své aktivní kariéry v letech 2004 až 2007 absolvoval celkem 34 dostihů.

obrázek - American Embassy (USA)
v důchodu

Od konce dubna 2004 až do října 2005 jako svěřenec ing. Václava Chaloupky reprezentoval stáj Lucky 8. Hřebec velká očekávání majitele nesplnil, v českém tréninku se objevoval na rozmezí druhé a třetí kategorie. Plného zásahu dosáhl pod Lisou Jones na dráze v rakouském Ebreichsdorfu první srpnový den 2004 v dostihu dlouhém 1.300m. Z devíti startů třikrát dosáhl na 2. a 5.místo, jednou se v Mnichově umístil ve slabší konkurenci jako čtvrtý a jednou skončil na posledním místě.

Logicky tak změnil působiště i trenéra a dostal se do bavorského Mnichova k trenérovi Michaelu Figgemu. Zde se posléze etabloval jako „pískový specialista“. Ze zahraničí tak hned na počátku roku 2006 přicházely kusé zprávy, že v Rakousku skončil čtvrtý v dostihu amatérů, to samé se mu podařilo následně v Neussu, v Dortmundu si dokonce na sklonku roku 2005 připsal další prvenství, navíc v sedle s Filipem Minaříkem.

Kvůli zdravotním problémům opustil během roku 2007 nejenom své oblíbené pískové dráhy, nýbrž také aktivní dostihový život. V říjnu 2007 ohromil na podzimní aukci Rainera Breuchla a nyní si u něho užívá spokojený život jako rekreační kůň.