Fudžisan

Informace shromáždila a dále zpracovala Marcela Klingorová podle vyprávění Natálie Brožové, foto www.tjstartch.blog.cz, datum zveřejnění: 21.11. 2013

obrázek - Fudžisan
Fudžisan

Na svátek všech Jozífků a Pepíčků se v roce 2000 v mimoňském hřebčíně narodil ryzáček po plemeníkovi Alex The Great a z matky Fudžijamy. Dostihový křest absolvoval docela brzy, již v květnu 2002. Chuchelská dráha mu ten den nesedla. Doběhl v poli poražených. Dobrý výkon podal hned v následujícím startu, opět v Chuchli. V kilometrovém sprintu III.kategorie doběhl někdejší svěřenec trenéra MVDr.J.Liska pod J.Donovalem třetí za Radbecem a Seattle Dianou. Velmi pěkně se prezentoval ve dvou posledních startech sezóny. K metě nejvyšší mu chyběl malý kousek.

V Benešově přišel o vítězství po boji se Sfingou o půl délky. Totéž se mu přihodilo v jedničkové Ceně Schaumann ČR, kdy zůstal na chvostě Malé Mořské Víly. Jako tříletý absolvoval čtyři starty na úrovni třetí a čtvrté kategorie. Ani jednou se mu nepodařilo získat umístění do 5. místa. Dostihovou kariéru ukončil ve čtyřech letech. Po sezóně 2004, ve které startoval čtyřikrát a svého nejlepšího výsledku dosáhl v dubnu v Chuchli (3.místo), se vydal na jinou životní pouť. Byl zakoupený pro mladou slečnu a ta ho ustájila v malé stáji v Podkrkonoší. Společně se účastní hobby soutěží, kde se Fanda, jak ho přezdívají, pokaždé dobře umístí. Drobný kožný problém na pravé přední noze ho v ničem neomezuje. Je to velký pohodář a mazel, má rád kolem sebe lidi. Nabídnutím jablíčka si ho určitě získáte na svoji stranu. Učí se na něm jezdit děti, ale občas si rád vzpomene na rychlejší cval. Naopak, co rád nemá, jsou prudké pohyby. Občas dělá lumpárny, třeba utíká z boxu. Ve stádě je neprůbojný a nežene se do žádného konfliktu.

obrázek - Fudžisan
Fudžisan na parkuru