Garfa

obrázek - Garfa
Garfa

Odchovankyně litobratřického statku bývala v přípravě karlovarského trenéra Ivana Janatky. Dcera Feuersturma a Gallou na rovinách absolvovala počínaje rokem 1995 (jako dvouletá) do roku 1997 třináct startů, jednou si neúspěšně vyzkoušela proutěné překážky. V průběhu tříleté závodní kariéry se jí ani jednou nepodařilo zvítězit, ale získala 3x třetí a 2x druhé místo. Pohybovala se na úrovni čtvrté až páté kategorie. Představila se v dostizích počínaje sprinterskými a konče vytrvaleckými.

Výsledky v poslední dostihové sezóně 1997, kdy až na jedinou výjimku, a to třetí místo v dostihu V.kategorie na 1.200m, pokaždé doběhla v poli poražených, jí vystavily stopku a zajistily tak odchod ze světa turfu.

Další její příběh je spojený s rodinnou stájí Daniely Donthové, která si ji pořídila na podzim roku 1997 jako narozeninový dárek. Věnovaly se společně parkurovému skákání a dosáhly stupně ST.

obrázek - Garfa
Garfa s hříbětem

Garfa dala jednoho hřebečka – v roce 2001 se narodil Gauner Donth (po Grand Step). Směle kráčel ve stopách své maminky a dostal se na úroveň S. V sedle s Danielou se v roce 2009 zúčastnil Mistrovství republiky ve skákání. Po ukončení sportovní kariéry se Garfa přestěhovala na východ Čech do chovu, kde také její životní pouť tragicky skončila, poté, co se zabila ve výběhu. „Byla ještě dvakrát březí. Narodil se nádherný hřebec po Corádo, ale bohužel jsem o něj na následky úrazu ve dvou měsících přišla. Poté čekala hříbě po Lordáno, ale těsně před porodem asi upadla a zmetala.

"Byla by to nádherná kobylka. Škoda obou nešťastníků. To byl pro mě zásadní impuls a dále jsem s chovem nepokračovala. Nabízela jsem Garfu v naší oblasti do chovu, ale v té době ji nikdo nechtěl. Nakonec si ji vzal Pepa Kincl. Když později viděli jejího potomka Gaunera, najednou bylo zájemců hodně. Dodnes mě trápí její konec. Ve výběhu byla hodná. Nechce se mi věřit, že vyskočila a zlomila si vaz, jak mi bylo řečeno. Nic na tom nezměním. Šla jsem s ní i military a to byl mazec," vzpomíná se špetkou nostalgie Daniela.