Godera

Kateřina Šíbová, foto archiv autorky, publikováno 7.12. 2014

obrázek - Godera
Godera

Majitelkou Godery jsem se stala 23. dubna 2014. Koupila jsem jí jako kobylku, která byla sem tam využívána na pohodové vyjížďky do lesa; já jí koupila za účelem parkurového sportu. Góďa byla opadlá ze svalů, spíš v takové pastevní kondici... Prvních 14 dní jsme nechali na to, aby měla čas se tu malinko rozkoukat, nechali jsme okovat, udělat krve a očkování, později jsme začali s pozvolným tréninkem, Godera se projevila jako famózní skokanka, která jde s obrovskou chutí do čehokoliv. Hodně jsme pracovali a taky nadále pracujeme na nasvalení. Nicméně 12. července jsme Goderu zkusili poprvé vzít na závody. Chovala se jako profesionálka a vyskákala si 6. místo. Začali jsme jezdit pravidelně, její fyzická kondice, styl skoku a výsledky se zlepšovaly, vždy byla v první polovině startujících, ale i tak, nechtěli jsme nic uspěchat a tak její výkonost pro letošní sezónu zůstala na stupni ZM.

Díky její super povaze jí beru i na SZeŠ Čáslav a na akce školou pořádané, kde se trpělivě nechá hladit a i ochotně na sebe nechá sednout a povodit. Na závěr sezóny jsme navštívili výcvikové středisko v Heřmanově Městci- Bažantnici, kde jsme měli možnost vyzkoušet si něco málo z krosů, Godera opět nezklamala a ochotně šla do všeho, což nás přivedlo na myšlenku vyzkoušet v další sezóně něco málo ze všestrannosti. Bohužel se ukázalo, že Godera není moc dobrou cestovatelkou, v přívěsu pro dva koně si lehá a tak jediná možnost cesty je přívěsem na 1-1.5 koně a i tak je vždy trošku vyděšená, tak doufám, že ještě časem zjistí, že se není čeho bát a nebudeme se obávat delších cest?

I přes to, že byla Godera koupena do parkurového sportu, tak si každý den užívá travnatého výběhu, kde jí dělá společnost plnokrevný valach Bond, chodí na procházky do lesa a procválat se na louky, které si nejvíc užívá.