Hareletta

Příběh napajedelské odchovankyně začnu od doby, kdy jako tříletá reprezentovala jihočeskou stáj Samira Arabians a vzpomínky na ni poskytla její jezdkyně a ošetřovatelka Lucka Dítková:

"Na příchod Hareletty, která jako dvouletá a do poloviny tříletého ročníku byla v tréninku u Antonína Pokorného a reprezentovala stáj Hřebčín Napajedla, jsem se moc těšila, ale zároveň jsem pociťovala velký respekt, protože se k nám do stáje plné arabů dostal opravdový plnokrevný dostihový kůň. Když k nám přišla, neměli jsme ještě zaregistrovanou stáj a přestože byla již v majetku MUDr. Františka Čížka, rozhodli jsme se, že zbytek sezóny doběhá v barvách stáje trenéra Karla Kučery, který měl registrovanou stáj KaRen-Netolice-Kučera.

Hned na začátku mi připravila krušné chvilky a při našem prvním společném dostihu ve Slušovicích mě jako začínajícího amatérského jezdce pořádně vyškolila. Přesto na ni vzpomínám ráda, vždyť ze čtyř dostihů, při kterých jsem byla v jejím sedle, jsme se dvakrát umístily a to pro mne v té době znamenalo hrozně moc. Byla spíše vytrvalcem a v dostihu se většinou pohybovala na zadních pozicích, z nichž do cílové rovinky vyrazila silným a dlouhým finišem. Neměla ráda samotu, ale ve společnosti koní byla velice pracovitá a co bylo neméně důležité, měla dobrý charakter. Když byla v tréninku pana Kučery, získala jedno vítězství a později jako svěřenkyně Marcela a Gábiny Novákových se ve všech dalších startech pokaždé umístila.

obrázek - Hareletta
Hareletta s malou Hariette v Napajedlích

Poslední říjnový dostih roku 2003 se jí ale stal osudným, z něhož si tehdy čtyřletá Hareletta, ačkoliv ho dokončila jako druhá, odnesla vážně poranění oka. Ten den byla dráha hluboká, hodně předtím pršelo a protože Hareletta absolvovala celý dostih na zadní pozici, přišla do cíle i s jezdkyní celá od bláta. Kombinace mechanického poranění s mnohem vážnějším následným vnitřním problémem byla natolik nebezpečná, že se ani po veterinárním zákroku na klinice v Brně levé oko zachránit nepodařilo. Tato událost klisninu dostihovou kariéru předčasně ukončila. Záznamy čítající 16 absolvovaných startů (převážně IV.kategorie) a 1 vítězství (mílový dostih v Tochovicích 2002) tedy zůstanou v budoucnu již nezměněné.

Pan dr.Čížek chtěl své kobylce zajistit důstojný a klidný život a proto se rozhodl, že ji připustí napajedelským Rainbows for Lifem a umístí ji někam, kde se jí bude dařit dobře a kde o ni bude postaráno. Naštěstí o Harelettu projevil zájem napajedelský hřebčín a majitelka výborného rodokmenu byla v roce 2004 zařazena do chovného stáda, kde jako matka prozatím čtyř hříbátek, shodou okolností klisniček, působí dodnes."