Hit

Napsala Jana Filipská, foto archiv autorky, publikováno: 14.4. 2010

obrázek - Hit
Hit

Hit byl hnědák narozený 14.1.1979 ve Velkovýkrmny Zákupy po Infernal (FR) z Hetera. Na dostihové dráze se objevil ve dvou letech v barvách stáje SSM Křenůvky. Ze 2 startů se 2x umístil s dotací 3.000 Kčs.

V zimě ho odkoupila stáj plemenářského podniku Albertovec, aby se následně zaskákal a startoval na překážkách. Tříletý se jednou neumístil na rovině, pak přešel na proutěné překážky, ale také bez výsledků. Jako skokový kůň byl velice učenlivý, ale nezvládal skoky v rychlosti. V zimním období přešel do tréninku stylu parkurového skákání. Albertovec je známý chovem trakénských koní, samozřejmě spojené s výcvikem. Hit byl přes zimu dokonale zaskákán. Ale protože jsou plnokrevníci přece jenom spojeni s dostihovým sportem, byl ještě vyzkoušen ve steeplechase. Výsledek? Dostihově neuspokojivý. Výborný skokan, ale pomalý. Naštěstí nad ním nebyla zlámána hůl.

Hit přešel zpět do parkurového tréninku a závodil v jiném sportovním odvětví. Reprezentoval Albertovec, oddíl Opava - Kateřinky a ještě pár jezdeckých oddílů. Vždy mě potěší, když najdu plnokrevníka, který se ochotně spojí s lidmi a dál dlouhá léta funguje v provozu.