Holy Grail

Napsala Marcela Klingorová, foto autorka, publikováno: 28.12. 2012

obrázek - Holy Grail
Holy Grail

Dcera Hippameny a nezapomenutelného plemeníka Rainbows For Life nosila zářivě bílé barvy majitele Buc-Film pana Jaroslava Boučka. Ty samé, ve kterých se proháněly jiné koňské osobnosti, jakými byly např. nezapomenutelné Sixteen a Ready For Life. Nedosáhla sice tak výrazných úspěchů jako obě její polosestry, ale ostudu rozhodně svému majiteli ani trenérce P.Jirátové na dráze během své pětileté závodní kariéry nedělala.

Jako dvouletá absolvovala jediný dostih, který ale nedokončila. V sezóně 2009 už byla tříletá ryzka mnohem aktivnější. Startovala osmkrát na šesti různých závodištích včetně italského Merana (4.místo). Z rovin pomalu přešla na proutěné překážky. Nejlepšího výsledku dosáhla v září v Pardubicích v dostihu III.kategorie, kde si pod žokejem Bartošem docválala pro 2.místo. Mimo to se ještě pětkrát "vešla" na tabuli. Ve čtyřech letech na ni čekalo 7 startů. Přes jeden rovinový a dva dostihy přes proutky se propracovala do dostihů steeplechase na úrovni IV.kategorie. Třikrát se podívala do Merana, odkud si přivezla jedno 4. a dvě 5.místa.

V sezóně 2011 zvládla šest startů na čtyřech různých tuzemských závodištích. Dvakrát dosáhla na 2.místo a jednou doběhla třetí. Letos, v šesti letech, se kromě dvou šestých a jednoho 4.místakonečně dočkala vítězství, když v červnu pod jezdcem Derychem jistě vyhrála lysolabskou steeplechase dlouhou 3.600m. Srpnovým 6.místem se rozloučila nejenom s oblíbeným závodištěm v Lysé, ale zároveň s dostihovou kariérou.

Na podzim 2012 zamířila do jezdeckého střediska Farma Hory na Karlovarsku, kde se zotavuje z těžkého zranění. Po doléčení přetržené šlachy ji čeká nová kariéra lehce sportujícího a rekreačního plnokrevníka.