Ister

Napsala Simona Křížová, fotila autorka a M. Wébrová, publikováno: 25.9. 2007

obrázek - Ister
Ister

Ister se narodil 21.4.1998 ve Cvrčovickém statku matce Irish Night a otci Friedland. Jeho prvními krůčky ve výchově až po první krůčky pod sedlem ho doprovázel žokej a trenér v jedné osobě Dalibor Török. Toho časem vystřídal trenér Josef Sloup, u kterého začaly jeho dostihové časy.

První dostih běžel jako 2letý ve Velké Chuchli kde po vstupu do startovacího zařízení vysadil svého jezdce Pepu Bartoše na konstrukci a utekl. Další dostih měl běžet ve 3letech. Tehdy běžel už jako valach s Jardou Kovaříkem na zádech, ale chuchelské závodiště pro něj zůstalo prokleté. Nevstoupil do boxů.

Po půl roce se postavil na start dostihu v Kolesách. Na startu zaostal o dobrých 100 metrů za polem a i přesto dokázal doběhnout na 5 místě a vydělat si první peníze. Další sezónu běhal pouze na závodištích, kde nejsou startovací boxy. Z pěti startů dokázal 1x vyhrát a 2x se umístit. Na začátku roku 2003 měnil nejen trenéra, ale i působiště a odcestoval k Ladislavu Hanouskovi do Borovan. Změna koníkovi velmi prospěla a jeho psychický stav se zlepšil o 150%, včetně exteriéru.

Za dvě sezóny které v Borovanech ztrávil běžel 12 dostihů z kterých 1x vyhrál a 4x se umístil.V posledním dostihu v Benešově šlápl do díry a to znamenalo konec jeho dostihové kariéry. Pak se vrátil do jeho rodné stáje, kde se po operaci a doléčení začal věnovat parkurovému skákání na hobby závodech, ale vzhledem k tomu že je na skoky dost rychlý, tak vyšší skoky shazuje. Na závodech se několikrát umístil a podařilo se mu i 2x vyhrát. I přes jeho celkem problematickou povahu ho dnes jezdí děti a začátečníci.Je to takový mazel stáje.

Doufáme, že nám bude ještě dlouho dělat radost a zdraví mu vydrží ještě dlouhá léta.