La Dolce Vita

Napsala a nafotila Marcela Klingorová, publikováno: 2.10.2007

Veltonova dcera je dalším příkladem plnokrevníka, který sice svými výkony na dráze zklamal očekávání, ale skvěle se uplatnil v jezdeckém sportu.

obrázek - La Dolce Vita
La Dolce Vita

Svěřenkyně trenéra Zbyňka Jelínka byla jako dvouletá pošetřená a ke svému prvnímu startu byla připravená na první květnový den roku 2004 na závodišti v Lysé. Čtyřkový Mem.V.Špačka na mílové distanci zvládla pod amatérkou Sudovou na 10.místě. O měsíc později se této dvojici v Netolicích dařilo o poznání lépe, v dostihu dlouhém 1.800m jim jen těsně uniklo umístění mezi nejlepšími pěti v cíli. Následoval další start na lysolabské dráze, ale čtyřkový mílový handicap byl pro figurantní hnědku i její stálou jezdkyni nad společné síly a na lepší než 11.místo neměly nárok. Posledním počinem klisniny nevýrazné závodní kariéry byla srpnová Cena spol.Mottl na karlovarském závodišti, kde navzdory výhodnému hmotnostnímu zatížení pouhých 50kg doběhla jako poslední.

S lázeňským městem se La Dolce Vita neloučila na dlouho, pod dohledem nového majitele a trenéra Julia Vallyho se poměrně brzy naučila překonávat lehčí parkury a v současné době společně s trenérovo vnučkou Barunkou Kafkovou úspěšně absolvuje parkury v kategorii dětí. Bezproblémová, spolehlivá a pro skokové soutěže i díky mrštnosti a rychlosti jako stvořená La Dolce Vita se stále častěji objevuje v kolonkách vítězů. Pokud tomu v minulosti tak nebývalo v oblasti turfu, nyní si zaslouženého respektu užívá plnými doušky společně s celou rodinou pana Vallyho, jejíž součástí se stala.