Le Havre

Napsala Lucie Stračíková, fotila Anna Hajnová, publikováno: 24.2.2008

Reza, jak mu bylo už od narození přezdíváno, se narodil plnokrevné matce Lední revue a otci Glenstalovi dne 30. 3. 2003 ve chválkovické stáji u Olomouce chovatelce paní Bakové.

Jako plnokrevník měl být samozřejmě využíván v dostihovému sportu, jeho výsledky v tréninku byly opravdu neuvěřitelné a vypadalo to na úspěšnou sezonu. Veškeré naděje ale zhatil úraz a Reza měl problémy se šlachou, která už by tehdy zátěž v tak náročném sportu nevydržela a tak byl naštěstí stažen. Ve svých 3 letech se stal "provozákem" jezdil na vyjížďky a občas pracoval na jízdárně. Znám ho od doby, kdy byl obsedán a tím, že jsem se o něj starala, jsem poznala, jaký je to výjimečný kůň.

obrázek - Le Havre
Le Havre

Stav koní se ve stáji kvůli jejímu stěhování snižoval a tak po dnech rozmýšlení a rozhodování Rezíka naše rodina koupila. Jeho původ, hlavně z matčiny strany, vykazoval známky toho, že bude dobře skákat a nejen to. Jeho dobré a čisté chody nám dávají možnost jezdit také drezury. Po roce " rekonvalescence" ve stáji na Lošově, kde byli k dispozici nádherné pastviny v kopcích, se Reza zakulacoval a osvaloval. Psychicky i fyzicky se dal dohromady.

Kdysi outsider stáda se stal jeho vůdcem a to mu dodalo sebevědomí. Rok utekl a rovněž tato stáj se musela rušit a tak jsme se přestěhovali níže - do Vsiska za Olomoucí. Tady nám teprve začala ta pravá dřina z té jezdecké stránky a já sem zjistila, že ježdění je něco jiného, než sem si doposud myslela.

A tudíž "začátečník" a mladý (ač nadaný) kůň je nevhodná kombinace, tak to bude nelehká cesta. Byly a budou to potoky slz, chvíle vzteku a zoufalství, ale zároveň mu věřím a věřím v nás, že spolu dokážeme dosáhnout našich společných cílů. Reza je mladý a tak nás čeká ještě hodně možností a času stráveného ve dvou.

I kdybychom se neobjevili na parkurových závodištích nebo drezurních obdélnících, život jde dál a není tak důležité zvítězit, ale zúčastnit se všeho úžasného, co nám společný život nabídne i kdyby to měly být jen společné vyjížďky.

Na závěr bych chtěla poděkovat rodičům za úžasnou podporu, nejen tu finanční a také všem ostatním, kteří v nás věří.