Mitra

Napsala Jana Filipská, foto autorka, publikováno: 28.7.2010, akt. 10.8. 2011

Mitra je bělka, narozená v Hřebčíně Napajedla 16.4.1998 z importovaných rodičů Arcane (USA) a Mirinda (FR).

obrázek - Mitra
Mitra

Mitra reprezentovala na dostihové dráze barvy stáje Dox Zlín. Stáj byla vzpomínkou na Derby vítěze Doxe. Mitra měla ve výsledcích spíš štěstí než výkony. Dvouletá se ve dvou startech neumístila. Tříletá byla hodnocena GH 62 kg, díky startům v dostizích I.kategorie, kde se jen zůčastnila. Startovala 8x, z toho vytěžila 1 čtvrté a 2 pátá místa s dotací 11.550 Kč. 15.7.2010 byl její šťastný den. Ve Slušovickém Oaks, chovatelském dostihu na 2400 m, doběhla na pátém místě. To byl její jediný výraznější výsledek.

V roce 2002 si Mitru odkoupila pro chov Alice Čubová. Z prvního spojení s Tahasunem dala v roce 2003 bělouše Mystic. Následující rok vstřebala po Eternity´s Breath, další dva roky po sobě zůstala jalová po Secret´n Classy. 2007 se jí narodila klisnička po House Rules Mia de Grey. Pak již byla z plnokrevného chovu vyřazena. Potomci na dostihové dráze nestartovali.

Klisna je velmi charakterní, tak byla vyzkoušena na rekreační ježdění. Tato volba se ukázala jako velmi zdařilá a půspbila jako provozní kůň ve stáji Stable Willow na Březové. Bílá Mitra našla v roce 2009 novou majitelku Katku Barbořákovou. Takže kromě procházek po okolí pod sedlem, je připouštěna quater horse a čeká se na to, až se konečně zadaří. Kobylka si užívá spokojeného života a nová majitelka se těší na možný nový přírůstek.