Narrator (POL)

Napsala majitelka, http://www.narrator.nafotil.cz/, publikováno: 28.8. 2008

Ve středu dne 20.srpna 2008 mne jako majitelku nejúžasnějšího koníka jakého jsem kdy poznala, zasáhla obrovská rána do srdíčka. Zpráva o jeho náhlém úhynu. Jmenoval se Narrator.

obrázek - Narrator (POL)
Narrator (POL)

Svou dostihovou kariéru absolvoval v DC Zámrsk doktora V.Bruny, nejprve pod vedením trenéra MVDr.Františka Horáka, poté pod trenérkou Lenkou Horákovou. V jeho 11-ti letech byl stažen z dostihů pro jeho vleklé potíže s pohybovým aparátem a odprodán na "důchod".

Já měla tu čest být poté jeho majitelkou a musím přiznat že za 20let mé praxe u koní jsem tak inteligentního,chytrého a charakterního koníka jako byl Narík nepoznala. Byl to pan Kůň. Jeho ztrátou jsem nepřišla o koně, ale o přítele který pokaždé poznal, kdy mi je mizerně a svými ksichtíky a šklebíky se snažil mě utěšit a rozveselit. A pokaždé se mu to povedlo. Vždy a všude jsem se na něj mohla spolehnout a on na mě. Byli jsme parťáci. Pokaždé když uslyšel můj hlas, okamžitě se ze stáje hlasitě ozýval a div nezbořil box, než jsem k němu došla. Chodil všude se mnou jako pejsek - bez ohlávky, bez vodítka,na zavolání přiběhl okamžitě i od stáda koní. Náš vztah byl neuvěřitelný a vím, že už nikdy nic takového s žádným koníkem nepoznám. Poslední čtyři dny života strávil na statku pana Střítezkého v Jezbořicích u Pardubic ve stáji u Romana Kořínka s péčí jak se patří.

obrázek - Narrator (POL)
Narrator s majitelkou

Byl tam šťastný, choval se jako hříbátko. Tímto Romanovi velice děkuji za pomoc při obstarávání všeho, co k úhynu koně patří. Bez tebe bych to nezvládla ani psychicky, ani fyzicky. Moc děkuju i za Naríka. V úterý dopoledne si šel Narík za vesnici oklusat strniště, odpoledne si zablbnul s kamarádem ve výběhu, s chutí sežral večeři a ve středu při ranním krmení byl ve svém boxe nalezen už mrtev. Přišlo to jak blesk z čistého nebe,nikdo to nečekal a já nejméně. Věřila jsem že tady semnou bude ještě alespoň 10 let. Bohužel srdíčku ani veterinář neporučí. Ale nyní věřím že se na mě dívá a někde v tom koňským nebíčku si vyhraje tu svou Velkou pardubickou.

Děkuji všem, kteří se o něj kdy starali.