Oriental Lion

Informace shromáždila a dále zpracovala Marcela Klingorová, foto Aneta Fantová, datum zveřejnění: 9.2. 2014

Oriental Lion (nar. 2006) přišel do Čech s velkým očekáváním. Po sezóně 2010, kdy startoval ve vytrvaleckých dostizích nejvyšší úrovně v Německu a Francii (s jedním 2. místem, zbytkem startů bez umístění), zakotvil tehdy pětiletý svěřenec Dr. Charváta u trenéra Josefa Váni. Českou premiéru si odbyl na karlovarské dráze v dubnovém dostihu II.kategorie, ale první a také poslední rovinový dostih absolvoval bez umístění. Přešel na překážky a hned při svém debutu v srpnu 2011 zvítězil v dostihu IV.kategorie na 3.400m. Dva následující starty znamenaly pro hnědého valacha 6. a 5.místo. Kdyby ho v roce 2012 nepotkala dvakrát smůla a dosáhl cíle, mohl mít ještě lepší bilanci než jedno prvenství a dvě umístění.

obrázek - Oriental Lion
Oriental Lion

Po červencovém triumfu ve steeplechase III.kategorie v Lysé nad Labem se na závodiště následující měsíc vrátil, ovšem již mezi jedničkovou společnost. V Memoriálu Evy Palyzové (I.kat., 4.200m) nezklamal. O necelou délky zpět zaostal pouze na vítězným tréninkovým kolegou Sorosem. V posledním dostihu kariéry, v polovině září v Pardubicích, byl v průběhu dvojkové steeplechase jezdcem Kubíkem zadržený.

V současné době pobývá u Anety Fantové v obci Vodslivy. "Dostal se k nám na základě telefonátu. Byl mi nabídnutý. Nebylo to tak, že bych koníka hledala. Máme jich dostatek, ale bylo mi ho tak nějak líto. Řekla sem si, proč to s ním nezkusit. A tak mi ho prostě jednoho dne přivezli. Já ho viděla až o 3 dny později a musím říci, že jsem byla v šoku. Ne třeba proto, že by byl zlý, ale z té jeho výšky. Leonka ještě natolik dobře neznám, abych o něm mohla s jistotou prohlásit, jaký je. Tak dlouho u nás není. Ale rozhodně je to citlivý a nedůvěřivý koník, který potřebuje čas na aklimatizaci. Jestli jsem si s něčím 100% jistá, pak je to jeho nově objevená chuť k jídlu," povídá Aneta.

Fotky ze současnosti jsou k vidění zde: http://anjahorses.rajce.idnes.cz/