Quick Devil

Informace shromáždila a dále zpracovala Marcela Klingorová, foto archiv TJ Start Hořice, datum zveřejnění: 8.1. 2014

obrázek - Quick Devil
Quick Devil

Odchovanec M.Picka se narodil koncem května 1997. Na dráhu se dostal až jako tříletý. Startoval osmkrát. Kromě 3.místa při svém životním debutu a následného 4.místa (pokaždé v Chuchli a to ve III. a IV.kategorii) se na dotované umístění nedostal. V sezóně 2001 ovšem dvakrát zvítězil. Nejprve v chuchelské rovinové "pětce" pod Ivou Miličkovou, následně ve "čtyřkové" steeplechase na 3.700m v Benešově pod Václavem Lukou. Nápadný byl jeho výkonnostní vzestup: 8 startů, 2 prvenství, jedno 2., 3. a 5.místo, dvakrát čtvrtý. Co dostih, to získaná dotace. Ještě důrazněji o sobě dal vědět v následujícím roce. Hned úvodní sezónní start ve čtyřkové společnosti proměnil ve vítězství. Poté ladil formu na vrcholovou událost. Pod svým stálým jezdcem Tomášem Hurtem ve třech trojkových steeplechase získal 5., 3. a 1.místo. Dostal se k vrcholu závodní kariéry.

obrázek - Quick Devil
Quick Devil jako učitel

Vyhrál Velkou benešovskou steeplechase (I.kat., 5.000m). Triumfoval zadrženě o 14 délek před dvojicí Bonanza a Nikolesa. Na tyto úspěchy, byť ve slabší kategorii, navázal i v roce 2004, po roční zdravotní přestávce. Dvakrát zvítězil a dvakrát doběhl jako čtvrtý. Za zmínku stojí určitě kvalifikace na Velkou, kde zaostal pouze za Registanou, Decent Fellowem a Vagantem. Škoda, že se musel odebrat na další roční pauzu.

Své kvality potvrdil v květnu 2006 v mostecké steeplechase, kde lehce porazil o čtyři délky Amant Grise. S dostihovým provozem se rozloučil 6. místem v pardubickém testu II.kategorie. Novým domovem se stala sportovní stáj TS Start Hořice. Členové stáje o něm mluví moc hezky: "Quick je velice hodný valášek určený pro oddílové děti, které se na něm učí jezdit. Nechá si vše líbit a v boxu je velký mazel, a proto se stal jejich miláčkem. Úspěšně startoval v posledních několika letech na parkurových hobby soutěžích. Kdykoliv má možnost, tak se velice rád vyválí. Zřejmě se mu nelíbí jeho barva."