Redmon

Napsala Pavlína Hurková, publikováno: 16.4.2007

Redmon se narodil 4.4.1993 v hřebčíně Napajedla z výborných rodičů a to otci Dara Monarch a z matky Redakta, určitě bylo očekáváno, že bude na dráze výborný. Bohužel o jeho minulosti toho až zase tak moc nevím, jako mladý byl prý pěkné kvítko, všeho se bál a moc rychlý také nebyl. Tento velký hnědák byl poslán jen do pár dostihů, jeho GH je pouhých 55 kg, což vypovídá o tom, že skutečně úspěšný nebyl, ba naopak. Zkrátka původ není všechno.

obrázek - Redmon
Redmon ještě jako dostihový

A tak byl prodán a začali ho testovat na parkurech a protože vím, jak krkolomný styl na překážkách má, chápu proč došel jen do "ZL". Ovšem i přesto, že je to vlastně neúspěšný koník, mám ho moc ráda. Nikdy ho nevykastrovali a je to na hřebce zlatíčko. Vychovaný, milý, mazlivý.

Když jsem ve stáji Rymáň nastoupila, vůbec mě jako provozák nezaujal. Pak jsem na něm jela Hubertovu jízdu a bylo jasné, že my dva budeme skvělí kamarádi. Velmi dobře ovladatelný i v houfu koní, žádný hajzlík, jen dá najevo, že je hřebce a dost, chová se jako slušňák.

Zvykl si na mě a když nesu sedlo ke svému pětiletému rošťákovi, řehtá a chce jít ven také, a já vím, že až odjezdím mlaďocha, nasedlám Reda a půjdu si s ním "odpočinout", protože, když na něm jezdí alespoň trochu jezdec, je 100%. Pod sedlem zlato,absolutně se neleká, jednou jsem cválala po strništi a z pod kopyt mu vyběhl zajíc a Red se ani neohlédl a prostě cválal dál, začala jsem ho přiježďovat a je velice učenlivý a hlavně ho to baví takže můžem jít lehčí "L"drezůrku.

Ale hodiny s lidmi nemá moc rád, dělá jim naschvály a hraje velkého hřebce a to už v boxu, kdy chňape, kope a vůbec vypadá, že je sežere, ale přijdu já, chytnu ho za ohlávku a je z něj hned beránek. Výcvikem ho tedy moc nezatěžuji, nechávám na něm jezdit jen lidi, co umí, a je spokojený. Snad si svůj život užívá a ještě dlouho bude.