Sanet

Napsala Eva Holubcová, foto archiv TBDiamond, publikováno: 2007

obrázek - Sanet
Sanet

Sanet se na našem území objevil jako tříletý hřebec po importu ze Sovětského svazu. Ze záplavy anonymních jmen se ovšem vymanil velmi rychle, když hned první start - Cenu tříletých hřebců - vyhrál ex offo rozhodnutím ŘDTK, která se mu rozhodla přisoudit vítězství po shlédnutí videozáznamu dostihu pro tísnění Norfolkem.

Sanet poté získal stříbrnou příčku ve Velké jarní ceně za Macaem, a následně vyhrál slabě obsazenou Cenu ZV ROH Státního závodiště v Praze.

Do samotného Československého derby nastupoval jako jeden z předních kandidátů, ale doběhl čtvrtý (za Nelsonem, Lucinkou a Macaem), stejně tak jako v Ceně Stadiónu v mnohem slabší společnosti. A v St. Leger? Tam ho převálcovaly dvě velké dámy našeho turfu – Freda a Lucinka.

Následující rok Sanet především dobyl Velkou dubnovou cenu a získal několik cenných umístěních. To nebylo nic ovšem proti roku 1983, kdy doslova rozepjal svá křídla a proletěl vítězně cíly prestižních Cena Gomby (dnešní Gomba handicap), Velké dubnové ceny a Ceny pionýrské organizace. Ta se bohužel stala i jeho labutí písní, když Sanet, téměř rok neporažený, prohrál svůj poslední boj na operačním stole.