Schamool

Napsala a nafotila Marcela Klingorová, publikováno: 9.8. 2012

obrázek - Schamool
Schamool

Dostihová kariéra líbivého bělouše netrvala dlouho. Německý rodák hájil barvy svého chovatele Gestüt Elsetal velice krátce. Na dráze se objevil pouze jako tříletý, v roce 2011. Při svém debutu, který si odbyl v květnovém pardubickém dostihu IV.kategorie přes proutěné překážky, se do cíle nedostal.

O měsíc později, opět v Pardubicích, v proutěnkách, cíle sice dosáhl, ale až jako devátý ze 14 startujících. Valně pro Schamoola nedopadl ani poslední pokus o dobytí zelených oválů. V Kolesech skončil svěřenec trenéra Josefa Váni v rovinovém dostihu III.kategorie dlouhém 2.800m sedmý z deseti.

Bez jediného umístění a bez dosažení jakékoliv vydělané dotace opustil dostihový svět a zamířil do světa jezdeckého. Zamířil do JK K.Vary - Stará Role k novým majitelům, MUDr. Pospíšilovi a JUDr. Vlkové. Na mimořádně klidném, vyrovnaném a mazlivém valáškovi se učí jezdit jejich dcera Anička. Občas se Schamool s Aničkou sice rychleji proběhne, aby se náhodou v sedle nenudila, ale vždy si dá říct a zase dělá jako by nic. Pro závodní sportovní kariéru připravují Mamoolova syna po Sandře Močičkové také střídavě Ivo Kočík a Pavlína Chocholoušová. Má vůbec tento sympatický chlupáč, který je pod sedlem na svůj věk nepřirozeně hodný, nějaké neduhy? Zatím jen ty nepodstatné, jako jsou třeba lotroviny ve výběhu... Zajímavé je, že rád pije vodu z pet lahve.