Shakespeara

Napsala Simona Křížová, fotil Z. Handshuh, publikováno: říjen 2007

obrázek - Shakespeara
Shakespeara

Dne 3.5.2002 se v Doubravách narodila mamince Shanghai a taťkovi Bin Shaddad malá skoro černá kobylka s lysinou a malým bílým flíčkem na břiše. Vyrostla v krásnou ale drobnější klisnu jejíž kroky směřovaly na dostihové ovály. V pečlivém tréninku Tomáše Váni a jeho starostlivé ženy Ivety se poprvé ukázala na dostihové dráze ve Velké Chuchli, kde s Ivou Miličkovou doběhla na osmém místě. Následující start absolvovala na domácí dráze v Lysé, kde se s Ramilem Děmidovem umístila na pěkném čtvrtém místě. Poté běžela v Mimoni a znova na domácí půdě v obou dostizích se umístila na pátém místě a poslední dostih ve dvou letech běžela také doma a zde se jí mezi 10 soupeři podařilo vyhrát.

Tímto vítězstvím ukončila sezonu a začala se připravovat na nejdůležitější klasický ročník. V sezoně 2005 běžela 7x a pouze 2x se umístila na pátém místě. Se svou kariérou se rozloučila na již zmíněném pátém místě a kvůli drobnému zranění byla vyřazena z tréninku.

Na podzim 2006 Shakespeara změnila majitele a tím i působiště a stěhovala se na Prahu východ do vesnice Cvrčovice a začala se věnovat parkurovému skákání. Její začátky nebyli slavné byl pro ní problém přejít kavalety na zemi a přeskočit malý křížek. Začali jsme nad ní lámat hůl, když přišla rychlá změna k lepšímu a kobylku začalo skákání bavit a šlo jí velmi dobře.

26.května vyrazila na své první závody a uvedla se velmi dobře, i když se jednalo pouze o hobby závody a na 40cm křížkách dokázala zvítězit a porazit dalších 15 soupeřů. Druhá soutěž téhož dne jí moc nevyšla a díky dvěma chybám zapříčiněných svou jezdkyní v soutěži 50 - 70 cm 2 skoky ukopla.

Shakespeara na hobby

Na dalších závodech také hobby už šla 60 - 70 cm a druhou 70 - 80 cm, obě soutěže čistě a opět si vezla domů mašličku tentokrát za 5 místo. Po té změnila jezdce a přesedlala na ni Petra Juklíčková která je nyní její stálou jezdkyní. Spolu absolvovali zatím jen 3 soutěže z toho bylo 1x šesté místo, 1x čtvrté místo a 1x 13 místo.

Další plány byly, že si Petra se Shakynou udělá licenci a ještě aspoň 2x vyrazíme na závody. Skutečnost je ale poněkud jiná. Kobča se zavalila v boxe a zablokovala si pravou stranu krku a přední nohu.Když už byla v pořádku a začla opět trénovat přišla další rána velmi silná kolika ze které jsme jí dostávali téměř 14 dní. Už to chvílemi vypadalo, že jí budeme muset nechat utratit, ale kobylka byla statečná a zabojovala a nejtěžší boj svého života vyhrála. Tímto bych chtěla moc poděkovat paní doktorce Žežulkové že nám jí zachránila.

Jako mávnutím kouzelného proutku však byla vniveč téměř roční práce a starost.Teď budeme začínat všechno od začátku, ale nejdůležitější pro nás je ten fakt, že naše Shakynka žije. A doufáme že nám příští rok znovu bude dělat radost svými sportovními výkony.