So Far Away

Podle vyprávění L. Weissové a E. Slezákové připravila Marcela Klingorová, foto: archiv E. Slezákové, publikováno: 22.3.2010

Dcera Silver Fantasy a Marchama, k jehož nejvýraznějším produktům patřili např. Eastwood, Akebona, Fer, Michelinka nebo Quickstep, se narodila začátkem dubna 1998. Prožila velice krátkou závodní kariéru, ke svém životním debutu nastoupila jako svěřenkyně trenéra Koplíka a reprezentantka stáje Stall von Felten v červenci K.Varech hned do sprinterského dostihu II.kategorie, ale doběhla beznadějně poslední. O měsíc později se na stejnou dráhu vrátila, aby ve trojkové společnosti dvouletých obsadila 4. místo za Pinardem (M. Koleňák), Senegalem a Astefix. Tím její dostihové působení bohužel skončilo.

obrázek - So Far Away
So Far Away

Lucie Weissová, která se s klisnou setkala v následném životním období, k jejímu dalšímu osudu dodává: " Asi před šesti lety Sofii, jak zní klisnina přezdívka, v Jablonci n.N. koupila ve velmi špatném výživném stavu a mám pocit, že na inzerát, Vendula Burcáková. Přes zimu ji dala do kupy zdravotně i psychiky. Zpočátku dost klkala, dnes naštěstí téměř vůbec, a na jaře s ní začala pracovat. Občas jsem si na ni sedla i já a tak jsme spolu absolvovaly první skoky i veřejňák. Poté na ní jezdila jak majitelka, tak jedna dvanáctiletá holčina. Na léto se Sofie společně se svojí koňskou kamarádkou Bellou stěhovaly k Vendule domů na pastvinu a na jednu zimu i k nám do stáje. Tím stěhování nekončilo. Sofie zamířila dále do JK Atrej k Benešovu a znovu do Jablonce a pak definitivně zase zpátky do Trutnova. Nyní už tráví třetí zimu na Ranči na Valech. V roce 2008 byla So Far Away zapsána do chovu ČT a připuštěna hřebcem Rock n´Roll. Z tohoto spojení se narodil 7.6. 2009 hřebeček Rubicon, který po mamince zdědil bílou barvu," uzavírá své povídání Lucka.

Na ni navázala nynější majitelka Eva Slezáková: "Sofku jsem si koupila 11.3. 2009 od Venduly, u které jsem na ní asi 2 roky jezdila. Stala se pro mě srdeční záležitostí vlastně od první chvíle, kdy jsem si na ni sedla a zároveň se klepala strachy, že se mnou vezme někam čáru… Se Sofií jsme se zúčastnily několika hubertových jízd. Zatím se věnovala mateřským povinnostem a musím říci, že se ukázala jako vynikající matka. V nejbližší budoucnosti se chceme věnovat hobby parkurům."