Springer

Napsala Marcela Klingorová, foto archiv Jaroslavy Stránské, publikováno: 12.2.2010

Hnědka Springer, potomek plemeníka Anno a klisny Samariny, se narodila 16.1. 2000 v chovu pana Kupky.

obrázek - Springer
Springer

Má za sebou velice krátkou dostihovou kariéru, ve třech letech absolvovala jako svěřenkyně trenéra Přemka Kejzlara svůj jediný životní start 21. června 2003 na pardubickém závodišti v dostihu přes proutěné překážky (III.kat., 2.400m). V dostihu ji vedla amatérka Romana Kodešová a konečné 5. místo za soupeři jako byli Mogilnij, Kolorado nebo Claudio určitě nebylo žádnou ostudou pro klisnu, které sázkové kurzy věřily ze všech startujících nejméně a pasovaly ji do role největšího outsidera.

Má za sebou velice krátkou dostihovou kariéru, ve třech letech absolvovala jako svěřenkyně trenéra Přemka Kejzlara svůj jediný životní start 21. června Dnes už si Springer (svojí majitelkou Jaroslavou Stránskou přezdívaná "Spína") na dostihovou minulost ani nevzpomene, stal se z ní spokojený jezdecký koník. Je to moc hodná a šikovná kobylka s velkým srdcem.

Má za sebou velice krátkou dostihovou kariéru, ve třech letech absolvovala jako svěřenkyně trenéra Přemka Kejzlara svůj jediný životní start 21. června Zúčastnila se několika Hubertových jízd, ale důležitější je, že ráda a dobře skáče a tak je současný trénink zaměřený právě na parkury (prozatím má zvládnuté "Z" parkury). V drezúře už takovou zálibu nemá, ale snaží se.