Hillbrow a Suelin

Napsala Jana Filipská, foto archiv autorky, publikováno: 12.7, 2010

obrázek - suelin
Suelin

Naše povídání budeme věnovat koním Suelin a Hillbrow v majetku manželů Heleny a Ivo Fišerových. Oba koníci jsou ustájeni na Stable Willow Březová u Slušovic, kde si užívají rekreačního ježdění v nádherné okolní přírodě. Nejspíš je jim to jedno, protože nad svým osudem nepřemýšlí, ale za nás lidi mohu bez obav prohlásit, že měli štěstí.

Hnědka Suelin se narodila 23.2.1992 v ZD Ratiboř po francouzském hřebci Tryffoc z matky Silueta (pátá ve Velké pardubické steeplechase) po Derby-vítězi Bohatier. Suelin pocházela z nevelkého chovu, ale zato poměrně známého. Sama Suelin běhala na dráze od dvou do osmi let. Na start se postavila 21x a vystřídala dostihy rovinové, přes proutěné překážky i steeplechase. Po jednom vítězství si odnesla z roviny a steeplechase, dále uhájila 12 míst s celkovou vydělanou dotací 64.950 Kč. K největším úspěchům se řadí čtvrté místo v Ceně Rigoletto, steeplechase I.kategorie na 3200 m.

obrázek - hillbrow
Hillbrow

Po skončení dostihové kariéry přešla plynule z dostihového tréninku na provozního koně, kde na hřbetě vozila nejednoho začátečníka. Bohužel v té době už začalo mít seskupení v Ratiboři finanční problémy a koně se pomalu začali rozprodávat do soukromých rukou.

Ryzák Hillbrow pochází z chovu Ing Dostálka. Narodil se 31.3.1996, otcem je šampion plemeník Lincoln, matkou Henrika. Hillbrow nepatřil ani k vytíženým koním a ani úspěšným. Startoval na rovině 5x v rozpětí dvou až čtyř let. Doběhl jednou na třetím místě s dotací 4.500 Kč. Zdravotně zůstal v pořádku, tak je jen dobře, že našel uplatnění v rekreačním ježdění.