Jarní cena klisen

1600 metrů, tříleté klisny; závodiště Velká Chuchle

Jarní cena klisen je prvním klasickým dostihem roku. Je obdobou anglických One Thousand Guineas, francouzských Poule d'Essai des Pouliches, italského Premio Regina Elena a polské Nagrody Wiosenna. Československá historie dostihu sahá do poválečného období, konkrétně roku 1949, kdy zvítězila fenomenální Bosna - ten rok vítězka všech klasických dostihů kromě St. Legeru.

Vyjmenovávat všechna důležitá jména z výsledkové listiny je v případě klasik holá zbytečnost. Rekord dostihu drží Ajanta, vynikajícím časem 1:37.9 z roku 1993.

Redakta, trojnásobná klasička roku 1984 © Dagmar Machačová
RokLetPůvodJezdecMajitelTrenérDruhýTřetíČas
2016PARTYDAY (IRE)Footstepsinthesand - Jolie Clara, KahyasiJan RájaPartyDay.czHelena VocáskováSedmikraska (GB)Venillia01:38,5
2015DUMNONIA (FR)Silver Frost - Dentelle, ApeldoornJan VernerDr. CharvátPavel TůmaAgnes Seice (IRE)Ocara (GER)01:40,7
2014NAJINSKA (GER)Areion - Najinskaja, TannenkönigTomáš LukášekDARZdeno KoplíkFrancie (IRE)Lužnice (IRE)01:39,8
2013NIDARA (FR*)Kallisto - Nana D`Anjou, NashamaaTomáš LukášekDS PegasGreg WroblewskiBeryaska (FR)Darat Al Ayam (FR)01:45,6
2012FRENCH QUEBEC (IRE)Excellent Art - Soul Mountain, Rock Of GibraltarJán HavlíkDr. CharvátČestmír OlehlaIceni Girl (GB)White Angel (IRE)01:43,9
2011BRITTANY (ITY)Mujahid - Fiorella Lolly, Saddlers` HallMilan ZatloukalLokotransEduard KotábRabbit Motivator (IRE)Anjou (GER*)01:39,4
2010VINNAHLook Honey - Vinnyca, BeccariTomáš LukášekOrlingJaroslav VotavaLinda (GER)Fione01:40,9
2009BUTTERFLY LADY (GB)Royal Dragon - Ballet Ruse, Rainbow QuestEugen FrankStall TitanAndreas WöhlerOniris (GER*)Rabbit Zamindar (GB)01:42,9
2008PICOBELLA (GER)Big Shuffle - Palanda, LandoJozef BojkoDr. Buhmann J. u. F. von LentheAndreas WöhlerIrish MiracleAllez (POL)01:39,4
2007HANOVER LADY (GER)Dashing Blade - Hanover Princess, EsclavoJan RájaHrubýLucie VondrováCalistegia (FR)Genevel Dancer01:38,1
2006KÖNIGIN ARTE (GER)Artan - Königin Turf, TurfkönigRastislav JuráčekStall MEPMartin RölkeHigh Reservation (IRE)Chennai (POL)01:40,6
2005ECOLOGICALLY RIGHT (GB)Entrepreneur - Logic, Slip AnchorLaurent BeaucampPRO-SPECSFrantišek HolčákPeinture Naive (FR)Sara01:38,3
2004ARGANTA (GER)Monsun - Anna Domani, Antheus Dušan AndrésWrbna RacingČestmír OlehlaFatra LineValentine's Dream (GB)01:39,6
2003CATOFFLE (IRE)Catrail - Saffron Crocus, Shareef DancerJosef Bartoš ml.Pegas ZnojmoRoman VítekKadra (POL)Ohne Sorge (GER)01:40,8
2002LARRIMAH (GER)Platini - L'Heure Bleue, KendorRadek KoplíkStáj TuranArslangirej ŠavujevPomada (USA)Georgia (GER)01:38,9
2001MAROMA (GB)First Trump - Madura, ChilibangJaroslav KovaříkAlex GorrieJiří MichalVapetaPistácia01:42,7
2000HAVANA CUBASun Valley - Hansa, ArcaroJosef Bartoš ml.Stáj Pavlíny VítůLadislav HanousekGalene (FR)Cool Special (POL)01:38,5
1999NIMAIMA (GER)Tsunami Slew - Nicua, ArtaiusLukáš KasalČeská spořitelna - PegasRoman VítekKornelia (POL)Goldpaloma01:40,6
1998TAMALIREGALincoln - Tammy, MysJaroslav KovaříkVarieté Casino U Nováků-VrbaEduard KotábRose RoteSun Shine Clare (GB)01:39,9
1997BRANGÄNE (IRE)Anita's Prince - Boskovice, Flash of SteelMarc LarsenPereira AlexanderUwe StoltefussReálkaLibrilla (FR)01:39,2
1996NED`S SPECIAL (GB)Faustus - Pearl Pet, Mummy's PetTheodor PechátAlex Gorrie - SalvatorAllan PetrlíkHoly Blossom (GB)Saze01:43,2
1995LETNÍ NOCMonseigneur - L'Avenir, InfernalMartin FialaMHMLadislav ŠilhavýMini Perle (FR)Amalthaea (GB)01:39,2
1994RECEPTASharp End - Radava, ArcaroAdam ShoultsHřebčín Napajedla IRoman VítekMiss Ballad (IRE)Půlnoc01:41,1
1993AJANTA (GB)Rousillon - Ajuga, The MinstrelAdam ShoultsStáj Večerník PrahaFrantišek VítekArchitekturaLaurena (FR)01:37,9
1992ASTRAMys - Asta cs, TarbooshTheodor PechátŽrebčín MotešiceTheodor PechátSedmička01:42,8
DELIMITACEDixieland - Delicia, ArcaroKarel PavkaArika - NapajedlaRadek Vraj01:42,8
1991ČÍŠESharp End - Cicha Noc, SaraganTheodor PechátPP MotešiceJaroslav MašekJistáEstetika01:43,5
1990CAROTIDA (IRE)Muscatite - Castleforbes, ThatchingAllan PetrlíkŠPP ŠamorínHarry PetrlíkFaraway Blues (IRE)Alpaka01:40,6
1989RETORZIÓ (HUN)San Bernardino - Riantec, Ready Boy Isztván Papp II.Stáj SzikhatiAndrás BarnaDefiníciaJonika01:40,8
1988SHAPELY STAR (IRE)Rusticaro - Shapely Test, ElocutionistTheodor PechátDrůbežnictví XaverovTomáš ŠatraSpeedy cs (IRE)Apanáž01:39,1
1987RADAVAArcaro - Rajka, Ivory TowerVlastimil SmolíkJZD Všelibice - NapajedlaFrantišek VítekOstrea (POL)Wollen (HUN)01:40,2
1986LATINKAArcaro - Latina, Masis Vlastimil SmolíkJZD Všelibice - NapajedlaFrantišek VítekEtiketaElsetta01:40,9
1985WHISKY CS (IRE)Corvaro - Whiskey Mountain, Bold HourWilliam LordPP MotešiceKarel StibůrekGrandaArika01:43,6
1984REDAKTADakota - Redaktion, Wiesenklee Miroslav HruškaHřebčín NapajedlaJaroslav MašekTalcum (HUN)Dýka01:42,8
1983ANDALITÓ (HUN)Jolly Jet - Anda, ImperiálFerdinand Minařík st.PP ŠamorínHarry PetrlíkCenturieJapa01:40,2
1982L`AVENIRInfernal - La Legalité, Bois BelleauVratislav KubátVV ZákupyJaroslav DrlíkLedaRomaneta01:42,5
1981GIFYFilippy cs - Guinea, Salon Ferdinand Minařík st.St.st. ZnojmoMiroslav NovýJayspicia (IRE)Lucinka01:40,8
1980MIXATAToxin - Myjaxa, Astyanax Milan KlučkaPP MotešiceBřetislav KarelSulejkaVisla01:46,2
1979SPARTAIvory Tower - Siesta, Detvan Vlastimil SmolíkJZD Mír VšelibiceFrantišek VítekKleopatraPrima (HUN)01:41,8
1978NANONNorbert - Novela, Astyanax Richard WinterStáj XaverovTomáš ŠatraEliona (SU)Paola01:42,7
1977OÁZARoyal David - Oriona, L'Amiral Ferdinand Minařík st.Stáj XaverovTomáš ŠatraElevaceMóring (HUN)01:45,9
1976VICTORIA REGIAWiesenklee - Victoire, MasisVlastimil SmolíkBesedaFrantišek VítekNinsoarea (BUL)Sofia01:45,0
1975ARIEWiesenklee - Aramo, ArbarJan KošťálPP AlbertovecFrantišek VítekCavalerieLucretia01:42,1
1974FLEXARETAWiesenklee - Florencia, MasisVlastimil SmolíkHřebčín NapajedlaFrantišek VítekBledilaMargitka01:43,8
1973QUINTAL (HUN)Imperiál - Queen, NostradamusJosef ŠachStáj XaverovTomáš ŠatraMangustaLira01:45,8
1972DELEGACEMasis - Delta, PierotFrantišek HulešHřebčín NapajedlaJaroslav MašekValeriánaLiturgie01:42,0
1971CENTURYBalustrade - Ceres, L'AmiralJosef ŠachStáj Mladý světMiroslav ŠmídekČalkaRossoš (SU)01:49,9
1970KÖRISBOGÁR (HUN)Nostradamus - Katicabogár, Bánk Mihályi PintérStáj XaverovJaroslav HouraValchaHarcena01:44,1
1969LASTURAL'Amiral - Laguna, Robert EndreKarel KrejčíSt.st. MšenoJaroslav MašekCaravellaGáza01:41,4
1968NOVELAAstyanax - Nora, LiberálMihály GelicsStáj XaverovJános HorákSiestaValis01:43,5
1967TARANTELLAMasis - Tara, DerüsJan KošťálVV ZákupyAdolf RadaNigraValhala01:40,4
1966DVINAL'Amiral - Dina, Deux Pour CentNikolaj M. LaksSPÚ NapajedlaN.M. LaksVálka IIModra01:39,8
1965LITAVAL'Amiral - Libava, GradivoJaroslav MašekSPÚ NapajedlaJaroslav HouraFlaviaNiagara01:47,3
1964LIENKAAstyanax - Lietava, OrientaleFrantišek HulešStáj MachnáčBřetislav KarelJagaLibye01:43,5
1963SIENAMasis - Sidonie, ÁrkászFrantišek ToušekŠPÚ ŠamorínJaroslav HouraLibeňLoutna01:45,0
1962MOHYLAMasis - Mora, GradivoFrantišek HulešStáj MachnáčFranišek PuckOdraBohéma01:46,5
1961CORVETTALiberál - Corneta, PierotJosef ŠachSPS XaverovFrantišek HofbauerSirénaVana01:41,4
1960HVIEZDADetvan - Heda, Etalon OrAdolf RadaŠt. žrebčín PrešovFrantišek PuckHavolaLiška01:41,3
1959MYJAVAGradivo - Medúza, ÁrkászFrantišek ToušekŠt. žrebčín MotešiceFrantišek HurbanDinaMača01:51,2
1958ORAVACity - Oslava, GradivoOldřich MertaSPS XaverovFrantišek HofbauerLietavaMajka01:45,5
1957CARIOCAÁrkász - Corina, GradivoJosef ŠachSPS XaverovFrantišek HofbauerMetelkaLivia01:43,9
1956MOLDAVACity - Morava, GradivoMiroslav JanáčekHřebčín NapajedlaJosef CellerValta01:46,4
SINAJCity - Sidney, AlchimistKarel HavelkaHřebčín NapajedlaJosef Celler01:46,4
1955KORISŤGradivo - Korouhev, SimsonJosef BoříkŠM HubiceJaroslav HouraDeltaCorneta01:49,4
1954LOUČKAGradivo - Lotteria, DerüsOldřich MertaKVP PrahaJosef CellerMagurkaKorejka01:42,8
1953LIBELAMaravedis - Liaison, SimsonKarel HavelkaHřebčín NapajedlaKarel Havelka01:40,5
1952FATRALionel - Fool's Paradise, Grand ParadeOldřich MertaŠM HubiceJaroslav Houra01:47,2
1951PASTELALionel - Pasiphae, MonarchFrantišek HulešČSSS ŠumavaFrantišek Hofbauer01:54,4
LYDIELionel - Lyndora, AltayJosef BoříkHřebčín NapajedlaJosef Koloc01:54,4
1950SVATAVACity - Sidney, AlchimistKarel HavelkaStáj JanaJaroslav Houra01:51,2
1949BOSNACity - Berounka, Grand GlacierJosef ŠachStáj AlkaFrantišek Hurban01:45,1