Memoriál profesora Václava Michala

1400 metrů, tříletí hřebci a valaši; závodiště Velká Chuchle

Historie dostihu se píše od roku 1975, kdy se běžel jako Cena tříletých hřebců. Tento název si dostih podržel až do roku 1989, s některými obměnami: roku 1980 se běžel jako Memoriál Václava Vančury, roku 1984 jako Cena Klubu odívání mladých. Od roku 1980 se také datuje délka dostihu 1400 metrů; v letech 1975 - 1979 se běhal na 1800 metrů.

Prvním vítězem se stal výborný dvouletek Silváner. V dalších letech se do výsledkové listiny zapsali například Kento, Cedros nebo Lykeion, v posametové éře nelze opomenout Blueridge Dancera.

Rekord dostihu drží Rabbit King z roku 2010, časem 1:23.5.

Stejně jako Memoriál Rudolfa Deyla spadl v roce 2013 do II. kategorie, ovšem kromě dlouholeté prestiže hovoří výsledková listina o jeho významu nejlépe.

Manor s Vratislavem Kubátem vítězí v Ceně tříletých hřebců 1984 © Dagmar Machačová
RokVítězPůvodJezdecMajitelTrenérDruhýTřetíČas
2016MONTJEU THIRDPop Rock - Rabbit Montjeu, MontjeuPetr ForetRabbit Trhový ŠtěpánovPetr JuránekLagaroJohnny Whistle01:28,3
2015ALDAR (FR)New Approach - Birmanie, AldebaranBauyržan MurzabajevRamzan KadyrovArslangirej ŠavujevRabbit Mountnelson (GB)Mondego Bay01:27,2
2014HONZIK (FR*)Orpen - High Reservation, Indian DanehillPetr ForetDS PegasGrzegorz WroblewskiPrince Orpen (FR)Master of Gold (FR)01:25,0
2013RABBIT MOTIVMAN (GB)Motivator - Lucky Dream, Oasis DreamJan VernerRabbit Trhový ŠtěpánovAllan PetrlíkRenny StormLiman (IRE)01:27,6
2012HYACINT (GER*)Slickly - High Reservation, Indian DanehillPetr ForetDS PegasGrzegorz WroblewskiGreen ValleysDesert Monarch (IRE)01:26,7
2011ROCHES CROSS (IRE)Whipper - Danemarque, DanehillTomáš LukášekJasnaJosef VáňaChardonney Tcheque (FR)Charhizard (POL)01:24,2
2010RABBIT KING (GB)King's Best - Liberty, SingspielMartin SrnecRabbit Trhový ŠtěpánovAleš VaňourekJazz Baron (GER)Label Five01:23,5
2009IRYKLON (POL)Nowogródek - Imma, BeaconsfieldVáclav JanáčekZámecký vrchLadislav HanousekGod Bless YouHeat Set (FR)01:26,2
2008KEVIN THE KNIGHT (GER)Second Set - Kayama, PlatiniFerdinand Minařík ml.Racing Club SalvatorAllan PetrlíkLucky Horse (POL)The Joe Mcardle (GER)01:29,4
2007ANOTHER TRUE STORY (GB)Piccolo - Lost In Lucca, InchinorRadek KoplíkYOKOZdeno KoplíkPate (GER)Mr Dario (IRE)01:27,2
2006ALAIN (GER)Second Set - Appena La, TirolAdam PekarovičRed Arrows-Ing. RosinaJozef RosinaIndian Train (GER)Mysterro01:30,8
2005ARRINAO (GER)Waky Nao - Arriscada, Law SocietyJaroslav KovaříkBlue Blue SkyPavel KinskýRed Riot (USA)Set in Motion (IRE)01:27,1
2004CERTUS (FR)Green Tune - Grace Royale, MarignanJan RájaSpedition ZavřelJosef ZavřelPokerfox (GER)Heretic01:28,5
2003KIFAABFair Fabulous - Kilifi, TopsiderRadek KoplíkMartin Wolf-ClintMartin WolfTamerlan (GB)All Meine Träume (GER)01:26,1
2002COLLEGE CLASSIC (IRE)College Chapel - Sunset Park, Red SunsetHelena BlažkováMartin Wolf-ClintRudolf FialaLunashali (IRE)Lavander01:27,1
2001PERSIOCossio - Perlas, LagunasRadek KoplíkClintZdeno KoplíkBolístekLotus01:32,9
2000INTERSTICE (GB)Never So Bold - Mainmast, BustinoJaroslav KovaříkCranny OstravaJiří MichalNikiPasquinus (FR)01:28,5
1999HYPHEN (GB)Most Welcome - Finlandaise, Arctic TernLukáš KasalSemper FidelisRoman VítekRay of Light (IRE)Rabín01:28,6
1998BLUERIDGE DANCER (IRE)Bluebird - Maraquiba, KenmareIvan KubFCC Folprecht BrnoFrantišek HolčákBacar (IRE)Samuil01:26,1
1997POWDER RIVER (GB)Alzao - Nest, SharpoAllan PetrlíkAlex Gorrie - SalvatorAllan PetrlíkRaven Master (USA)Quadalchan01:27,2
1996PIERODonegal - Prairie Girl, Prairie SnoopyRamil DěmidovMüller ModleticeLadislav ŠilhavýMir Sada (FR)Glowing (FR)01:25,9
1995ZAIN DANCER (GB)Nabeel Dancer - Trojan Lady, Irish RiverRamil DěmidovStewart AitkenTomáš ŠatraLunch Party (GB)Jacinth (POL)01:27,0
1994BADDELIOS (FR)Hellios - Baddana, Roi DagobertIvan KubPaso velkoobchod s.r.o.Václav ChaloupkaLa MancheGaribaldi01:28,2
1993COUNTRY MANAssisi del Santo - Centráž, Lincoln Karol ŠarinaMarek L. - XaverovTomáš ŠatraMr Bid (POL)Maragad01:30,5
1992TEAM BOYTamerino - Terezina, Norbert Karol ŠarinaDeratex - XaverovTomáš ŠatraLeonasRodas01:28,7
1991LYKEIONLong Meadows - Lyl, Lincoln Vlastimil SmolíkNicola AhrendFrantišek VítekGaboOlson01:29,6
1990ELIOTTamerino - Eliona, Le Loup GarouFerdinand Minařík st.JZD JílovéLadislav ŠilhavýCentinoImport01:25,3
1989SANTALINOAmyndas - Santara, Le LevanstellJaroslav MichnaK.p. Tlumačov - Napajedla IJaroslav MašekWarner (HUN)Brennus01:26,5
1988VELTERSpring Haven - Veta, Toxin Josef DolejšíJZD AK SlušoviceJaroslav KroutilíkPilgerVokál01:28,5
1987FALUNFallada - Fantasie, Wiesenklee Oliva FaltováČSSS KladnoOliva FaltováDoxGemer01:27,1
1986DUKEAll Tiger - Dunola, Norbert Tomáš VáňaJZD TuchorazLibor VáňaDynamitMarcant01:32,6
1985ČÍMANKorok - Čulona, Lyon Bronislav ChudybaJZD SlušoviceVáclav ChaloupkaSaborSyncardon01:29,6
1984MANORNorbert - Margareta, Court GiftVratislav KubátSSM KřesliceMiroslav JanáčekČerkesZorro01:29,3
1983LAURUSArcaro - Lenka, Malmö Vratislav KubátSt.st. Uhlířské JanoviceMiroslav JanáčekMauritiusPittsburgh01:31,0
1982CEDROSMehari - Century Anne , Wiesenklee Vlastimil SmolíkHřebčín NapajedlaJaroslav MašekMalborkGeroj01:31,0
1981SANETIvory Tower - Sopočka, Ferdinand Minařík st.Koopera SPP ŽV LeviceEva PalyzováNorfolkPolymoor01:28,8
1980LUCIFEEEspadron - Líza, Detvan Ferdinand Minařík st.St.st. TochoviceJaroslav KunčarFaraonAnemia01:31,4
1979DURMANKorok - Debata, Balustrade Jaromír ŠtohanzlSt.st. ŽidlochoviceVáclav ChaloupkaVariátorAgadir01:56,6
1978MARKOZigeunersohn - Madelaine, Detvan Vlastimil SmolíkPP TopolčiankyFrantišek VítekAromaticAll Tiger (IRE)01:57,9
1977ARANŽÉRSilver - Arabie, Clairval II. Jaroslav KunčarSt.st. BenešovFrantišek VítekIsotop01:57,6
Kento Isztopirin - Körisbogár, NostradamusFerdinand Minařík st.Stáj XaverovTomáš Šatra01:57,6
1976Cobalt Silver - Cordoba, Masis Vlastimil SmolíkSt.st. BenešovFrantišek VítekLombardSilikát01:59,3
1975SILVANERDonald - Silvána, Masis Vladislav FedorowiczHřebčín NapajedlaJaroslav MašekCrocusKoral Roi01:54,9