Memoriál Rudolfa Deyla

1400 metrů, tříleté klisny; závodiště Velká Chuchle

Memoriál Rudolfa Deyla se ve svých počátcích, od roku 1975 do roku 1980, běhal jako "Velký jarní handicap tříletých", otevřený i hřebcům. Prvním vítězem se tak stal Albion, a později triumfovali ještě např. výborný sprinter Isotop nebo klasický vítěz Vajgar.

Poté se Memoriál Rudolfa Deyla konečně stal významným přípravným dostihem tříletých lisen, a klasickou předzkouškou pro Jarní cenu klisen. První "právoplatnou" vítězkou trialu klisen se stala pozdější klasička Gify.

Rekordmankou dostihu je Hanover Lady, vítězka z roku 2007, s časem 1:25.7.

V letech 2013 až 2015 byl klasifikován jako dostih II. kategorie, pro letošní sezónu se mu status I. kat. zase vrátil jako součást dohody mezi pražským závodištěm a JC čR.

Definícia s Allanem Petrlíkem, vítězové ročníku 1989 © Monika Diego-Salvatore
RokVítězPůvodJezdecMajitelTrenérDruhýTřetíČas
2016SEDMIKRASKA (GB)Excellent Art - Starlit Sky, GalileoPetr ForetDS PegasMichal LisekEfily (FR)Douna (FR)01:26,6
2015CASSIE (FR*)Alexandros - Catoffle, CatrailPetr ForetDS PegasMichal LisekAgnes Seice (IRE)Ocara (GER)01:26,8
2014FRANCIE (IRE)Echo Of Light - Fly With Wings, In The WingsJan RájaZeas Staré HradištěHelena VocáskováNajinska (GER)Money for Danny (IRE)01:26,9
2013LITERALIA (FR)Literato - Djayapura, Fabulous DancerTomáš LukášekU krále Matyáše UHRadim BodlákNidara (FR*)Nonhalema (GB)01:26,4
2012ICENI GIRL (GB)Iceman - Mini Mosa, Indian RidgePetr ForetDS PegasGrzegorz WroblewskiWhite Angel (IRE)Rabbit Dark Angel (IRE)01:29,9
2011DOROTKA (FR*)So Long Slew - Desert Reef, Desert Sun Petr ForetDS PegasGrzegorz WroblewskiKolymbia (GER)Velvet Force (ITY)01:26,0
2010MIKROP FONG (GB)Dr Fong - Enchanted Princess, Royal ApplauseMartin SrnecRabbit Trhový ŠtěpánovAleš VaňourekFioneSerena01:26,2
2009RABBIT ZAMINDAR (GB)Zamindar - Stay Behind, ElmaamulMartin SrnecRabbit Trhový ŠtěpánovGrzegorz WroblewskiTrinity (GER)Magma (POL)01:29,5
2008DETERMINACJA (POL)Sorbie Tower - Dalciana, Winds of LightJaromír ŠafářEŽ Praha, a. s.Jaroslav VotavaMy Dragon (GER)Lady Gaudi (IRE)01:29,8
2007HANOVER LADY (GER)Dashing Blade - Hanover Princess, EsclavoTomáš LukášekHrubýLucie VondrováAbbotts Ann (GB)Calistegia (FR)01:25,7
2006VANESSIARainbows for Life - Vakacia, Dara Monarch Jakub PavlíčekTrucks & TrailersMiroslava VávrováHigh Reservation (IRE)Cheers for Chiara01:28,1
2005SARADara Monarch - Star, Monseigneur Václav JanáčekKöi DentFilip NeubergPeinture Naive (FR)Queen´s Glory (IRE)01:27,5
2004LAKONICADara Monarch - Lakonie, Arcaro Blanka ŠarinováConseqMartina RůžičkováAzur (GER)Armenic01:28,2
2003KADRA (POL)Saphir - Karia, NibleDalibor TörökPolar-Sportovní službyJosef VáňaLa MagnificaMarie Antoaneta01:26,7
2002CHARITMADara Monarch - Charming Heights, Persian HeightsHelena BlažkováMartin Wolf-ClintRudolf FialaNed´s SecretCalisto01:28,4
2001VAPETAArcane - Vakacia, Dara Monarch Jan DemeleStáj MikonRadek VrajMaroma (GB)Chasima01:36,0
2000MAGICAL MILLIE (GB)Muhtarram - Milne´s Way, The Noble PlayerIvan KubPegas a.s.Roman VítekGalene (FR)Havana Cuba01:27,7
1999AMERIKASectori - Armida, PaicoRadek ŽaludSectori-Ševčík-VlachoviceJan LisekNimaima (GER)Princess Patsy (HUN)01:28,2
1998SUN SHINE CLARE (GB)Grey Desire - Dunesian, DunbeathAllan PetrlíkJ.P. GastroAllan PetrlíkBright Blue Sky (FR)Maracudja (FR)01:26,5
1997NORA JEANE (IRE)Reprimand - Mainmast, BustinoKarol ŠarinaRainbow RacingTomáš ŠatraReálkaEmlah (USA)01:30,0
1996FERMINA MARQUEZ (FR)Brinkmanship - Samra, Welsh SaintPetr KubíkZVT PrahaVáclav ChaloupkaMa-Ani (IRE)Latinita01:26,8
1995NERGA (POL)Winds of Light - Napata, DakotaKarel PavkaSpedition ZavřelFrantišek HolčákAmalthaea (GB)Letní noc01:34,2
1994ADÉLASectori - Airin, IrvineTomáš KrhovskýSOZD Javořina Dolní NěmčíKarel PaulíkPalomia (FR)Beduna01:37,1
1993REASONS FOR LOVE (IRE)Common Grounds - Fodens Eve, DikeFrantišek VávraZbrojovka a.s. VsetínFrantišek HolčákAjanta (GB)Architektura01:27,2
1992ASTRAMys - Asta cs, TarbooshTheodor PechátPCHK Žrebčín MotešiceTheodor PechátVinicaRevual Top01:29,7
1991ESTETIKAChiavari - Escape Clause, GodswalkTomáš VáňaVečerník Praha-NapajedlaRoman VítekQuintaLucera01:30,8
1990CAROTIDA (IRE)Muscatite - Castleforbes, ThatchingAllan PetrlíkŠPP ŠamorínHarry PetrlíkFaraway Blues (IRE)Gordona01:26,5
1989DEFINÍCIAAntrieb - Dozar, ZborAllan PetrlíkŠPP ŠamorínHarry PetrlíkQuadraJonika01:27,4
1988SILISTRAScottish Rifle - Silesia, WaidwerkMilan KlučkaSt.st. ZákupyJaroslav DrlíkFulminaSima01:27,5
1987OSTREA (POL)Dakota - Ostroszka, Super René ŠtěpánekJZD AK SlušoviceVáclav ChaloupkaNeraNěžná01:31,1
1986ELSETTAScottish Rifle - Esmeralda, NelciusAllan PetrlíkPP ŠamorínHarry PetrlíkTalavera (GER)Mahaga01:27,7
1985WHISKY (IRE)Corvaro - Whiskey Mountain, Bold HourJiřina HrabánkováPP MotešiceKarel StibůrekNozakiArika01:32,9
1984TALCUM (HUN)Masetta - Tetranett, Imperiál Vratislav KubátTJ St.st. SvinčiceIvan JanatkaRedaktaGilda01:31,3
1983JAPAFilippy cs - Jamava, Myjavan Bronislav ChudybaJZD SlušoviceVáclav ChaloupkaApeninaAndalító (HUN)01:35,1
1982LORIARelief - Lomé, Salon Josef DolejšíSt.st. Uhlířské JanoviceMiroslav JanáčekVetaBlouse01:30,1
1981GIFYFilippy cs - Guinea, Salon Ferdinand Minařík st.St.st. ZnojmoMiroslav NovýPapelotteJayspicia (IRE)01:28,1
1980VAJGARWaidwerk - Valentina, Masis Vratislav KubátŠZP HlubokáFrantišek HulešIrokézMixata01:46,5
1979VLTAVÍNInfernal - Vltava, Biskaj Vratislav KubátZO SSM ZmrzlíkEva PalyzováEditKleopatra01:51,7
1978ROZALINDAArcaro - Rossoš, Balto Josef DolejšíPP ŠamorínMiroslav ŠustaCorridorAromatic01:43,0
1977ISOTOPWaidwerk - Istrie, Gradivo Jan KošťálSt.st. Bílina - SvinčiceJaroslav PodolanVelehradAranžér01:47,6
1976HARAPPA (IRE)Pal´s Passage - Hadrianna, Appian Bridge Ferdinand Minařík st.PÚ MotešiceBřetislav KarelCamelieKoronaherceg (HUN)01:41,6
1975ALBIONNegresco - Arabie, Clairval II. Vladislav FedorowiczHřebčín NapajedlaJaroslav MašekViglášCavalerie01:45,5