Rodina Jan Ranée

Zpracovala Eva Holubcová, datum zveřejnění 10.1. 2010

obrázek - Jan Ranée
Jan Ranée © archiv J. Filipské
grafický rodokmen - Jan Ranée

Zakladatelka této rodiny vranka Jan Ranée se narodila v r. 1928 ve Francii u věhlasného chovatele Agy Khana. Z přehledu lze vidět, že byla připouštěna výbornými plemeníky, bohužel o výsledcích jejího potomstva na dráze a v chovu toho moc nevíme. Byl sem však importován její syn Jindamir, výborný kůň, který získal mj. Svatováclavskou cenu. Jan Ranée do napajedelského chovu byla zařazena v r. 1946, ale poté, co dvakrát nezabřezla, byla v r. 1948 utracena.

Výsledky Jan Ranée chovu:

Pokračovatelky

obrázek - Jana
Jana © archiv J. Filipské

Tmavá hnědka Jana se narodila 2. května 1945 u chovatele Kilencese Bizottmány několik dní před koncem druhé světové války v Maďarsku. Jako hříbě byla převezena (pravděpodobně se svojí matkou) do Československa. Jako dvouletá z pěti startů byla jednou čtvrtá. Coby tříletek ze deseti startů vytěžila jedno vítězství, dvě druhá místa, čtyři třetí a dvě čtvrtá.

Do chovu byla zařazena po boku své matky v Napajedlích roku 1949. Popsána jako: tm.hnědka s hvězdou, nosní proužek vpravo, šňupka, levá přední korunka zevně patky skvrnitě bílá, obě zadní vysoko nad spěnku nestejně bílé. Míry: 168 - 161 - 173 - 18.9 a 420 kg. Když byla v r. 1964 utracena, zanechávala zde čtyři dobré dcery.

Výsledky Jany v chovu:

obrázek - Jamajka
Jamajka © archiv J. Filipské

Tm. hnědka Jamajka se narodila 22.května roku 1947 v hřebčíně Napajedla. Popis zněl: hvězdička, neúplný úzký nosní proužek, levá zadní nad spěnku nestejně bílá. Míry: 167 - 158 - 186 - 19.4 cm a 550 kg.

Nikdy neběhala, ale na základě svého výborného původu byla zařazena do chovu ve svém hřebčíně v r. 1951, postupně byla v Kladrubech, zpět v Napajedlích a nakonec v Albertovci.

Výsledky Jamajky v chovu:

obrázek - Jasmín
Jasmín - vítěz St. Leger, o hlavu druhý v Derby a později plemeník; archiv TB Diamond

Část rodiny:

Zdroje: