Rodina Kicking Girl

Zpracovala Eva Holubcová, datum zveřejnění 23.6. 2013

obrázek - Kicking Girl
Kicking Girl © J. Filipská

Kicking Girl (Faraway Son) byla importována JZD Březůvky z Belgie, společně se čtyři dalšími klisnami (včetně Polly Bold). Bohužel dala pouze dvě hříbata: Kelpy (Sharp End), který nevyběhl a Ketru. V letech 1988-1992 byla jen jalová a stopy se poté vytrácejí. Kicking Girl zaujala chovatele jistě svým původem, její otec Faraway Son z linie Tourbillon na dráze byl výborný mílař, získal roku 1971 Prix du Moulin de Longchamp i Prix de la Foret, druhý byl třeba v Susex Stakes za famózním Brigadier Gerardem, který v té samé sezóně přemohl i legendárního Mill Reef. Z produkce Faraway Son zůstala nesmrtelnou zejména šampiónka Waya. Matka Kicking Girl Starval byla po francouzské legendě Val de Loir a z Telstar, která byla čtvrtá v grupě tři. Telstar je bábou Le Marmot, vítěze Prix Ganay a druhého z Arc. Prabába Kicking Girl Sanelta vyhrála listed, v chovu dala Sanctus - vítěz Grand Prix de Paris, vítězku grupa 3 Straight On a grupa 2 umístěného Sillage. Abychom se vrátili k Sanctusovi, ten je otcem báby nedostižné šampión mílařky Miesque.

obrázek - Ketra
Ketra © archiv G. Jeníčkové

Ketra (Action King - Kicking Girl) narozená v JZD Březůvky ve dvou letech neběhala, jako tříletá zaznamenala z šesti startů dvě vítězství, když vyhrála V.kat. a IV.kat., mimoto byla jednou pátá v III.kat. a obdržela celých 63 kg v GH. Určitě to nebyla předpisová klisna do chovu, ale díky svému původu byla do něj (konkrétně u p. Kubíčka) naštěstí zařazena, poté působila u p. Vandy.

První hříbě po Donegal jí uhynulo, takže prvním živým byl Kinor (Neman) - vítěz III.kat., dále následovali: Ketlin (Lincoln), Kerlink (Lincoln) - 3.m. v Memoriálu ing. P. Žikavského (II.kat.), Kilton (Donegal) - vítěz IV. kat. na rovině i na překážkách, Kenega (Donegal) - vítězka V.kat., Kerland (Friedland) - IV.kat. vítěz, Kenderi (Friedland), Kerlow (Harlow) - umístěný v IV.kat., Kandira (Bin Shaddad) - 2 starty bez umístění, Ketris (Bin Shaddad) - 3 starty bez výsledku a poslední hříbě Kersy (Secret´N Classy) - 5.m. v I.kat. pro dvouleté klisny a dobré 5.m. v Ceně prezidenta republiky.

obrázek - Ketlin
Ketlin © O. Kroužecký

Ketlin (Lincoln - Ketra, Action King) se narodila u Vítězslava Vandy. Na dráze byla úspěšnou, vždyť vyhrála slušovické Oaks a moravské derby, byla druhá ve St. Leger, druhá ve slovenských Oaks, třetí v Ceně Turfu a Ceně hř. Napajedla. A to vše ve velmi silném ročníku (Fantasy Friend, Philadelphia Film, Soulad, Nora Jeane, Librilla, Maskul, Reálka, Emlah, Bellaboy, Báá atd, atd.).

Po odchodu do chovu dala Ketty Sharp jako své první (!) hříbě, dále následovala Kata Hari (Gay Devil) - ta byla nejlepší ve svých dvou letech, kdy doběhla čtvrtá v jedničce pro klisny v Pardubicích. Návštěva u Blueridge Dancera měla za následek hřebečka Kelvin, ten získal IV. a V.kat. vítězství na rovině. Posledním žijícím hříbětem byl Kelt po Rainbows for Life, ten se na dráhu ale podíval jen jednou.

V roce 2003 Ketlin bohužel uhynula jako jalová po Dara Monarch.

obrázek - Ketty Sharp
Ketty Sharp © E. Holubcová

Ketty Sharp brouzdala na drahách mezi léty 2001 až 2006, když celkem 34x vyběhla na dráhu. Ve dvou letech vyhrála Karpatskou cenu, jako tříletá Letní cenu klisen, ve čtyřech letech vyhrála Cenu prezidenta republiky, jako pětiletá získala Memoriál Vl. Smolíka a Cenu vytrvalců. Jako šestiletá opět vyhrála Cenu prezidenta republiky. V sedmi letech uzavírala svoji dostihovou kariéru druhým místě v poslední jedničce sezóny. Byla jednoduše skvělá. Hned první sezónu v chovu byla odeslána k úřadujícímu šampiónovi Rainbows for Life, první hříbě pojmenovaný Kill Bill vyběhl v Čechách kvůli nevyhovujícím tréninkovým podmínkám pouze třikráte a bez umístění, následně byl stažen z dostihů. Druhé hříbě Ketty Star byla po Tiger Café, jenže tehdy se o něm ještě nevědělo, že v roli plemeníka neuspěje dle představ. Ketty Star získala z šesti startů jediné umístění. Třetím hříbětem byl King´s Look, narozený roku 2010, po kterém následovala pauza z důvodu náročného porodu. Ketty Sharp po pauze navštívila Tempeltänzera. Z toho spojení se narodila r. 2012 klisnička s poetickým jménem Kopretina.

Zdroje: