profilový obrázek - Forest Man

Forest Man (IRE)

Up And At `em - Timissara, Shahrastani; nar. 1998

Hvězda sprintů

Forest Man jako dvouletý ze dvou startů byl třetí v Karpatské ceně, ale v nejdůležitější sezóně dostihového koně bylo jeho pomyslným vrcholem třetí místo v pardubické Ceně Domec na 1100m za věhlasnými esy Sammetsman a Bellaboy. Ve čtyřech letech se už etabloval díky několika umístěním jako člen širší špičky sprinterů, na na sklonku sezóny získal Tatranskou cenu. V roce 2003 začal nevýraznými pátými místy, ale pak vyskočil prudce nahoru. Na slovenském Turf-gala nečekaně opanoval Cenu MP SR nad Clarionem, o chuchelském derby-dni Cenu sprinterů nad Gotykem a Harmony, a na slovenském derby-dni byl pak druhý v Ceně Myse. Dvojici Gotyk-Harmony porazil i ve Zářijové ceně a především Svatováclavské ceně. Výbornou sezónu uzavřel ziskem podzimního pardubického sprintu. Ve světle tak vydařené sezóny ta navazující 2004 nevypadala původně tak prudce oslnivě, ale on si udržel svůj vysoký standard. Posbíral umístění (mj. v Ceně MP SR), v Pardubicích vyhrál podzimní sprint a na Slovensku opanoval jedničkové sprinty Cenu Brochwicza a Tatranskou cenu. Povedl se mu ale životní kousek, když vyhrál prestižní CEBC Sprint, kde porazil např. Scyrise. V sedmi letech sezónou 2005 prošel řadou umístění (např. v Severočeské ceně, Svatováclavské ceně, Ceně MP SR, Ceně Mysa). Svoji poslední sezónu na rovinách uzavíral třetím místem v Ceně Jezdectví a nečekaným ziskem podzimního pardubického sprintu nad Certusem.

Poté odešel do aktivního důchodu, když začal být připravovaný na parkůrovou kariéru. Došlo však k neplánovanému comebacku na překážkách oproti původní dohodě, a kauzou se nakonec musel zabývat Dostihový soud. Ten další starty někdejšího šampióna zakázal a Forest Man konečně odešel do trvalého důchodu.

Fotogalerie:
  1. Forest Man při přehlídce před Severočeskou cenou, 24.7. 2005; v sedle Radek Koplík. Forest Man finišoval čtvrtý za Ozonem a Oro Verde
  2. Forest Man vítězí nad Certusem v pardubickém sprintu I. kat. při mítinku před Velkou pardubickou, 7.10. 2006.