profilový obrázek - Lord Silvano

Lord Silvano (GER)

Silvano - Lorica, Bluebird; nar. 2004

Spolehlivost a stálost

Lord Silvano patřil mezi ty koně, kteří jsou tzv. spolehliví držáci. Běhají řadu let a můžete se vždy spolehnout, že odvedou svůj standard. Ať už v rozbřesku mládí, tak či na stará kolena. Takoví koně jsou vzácní a zaslouží si nejvyšší úctu.

Poprvé se na jedničkové scéně ukázal pořádně v pardubickém dostihu pro dvouleté, kde byl druhý za Le Baronem. Jako tříletý opanoval Velkou jarní cenu nad jiným spolehlivým koněm Another True Story a své kvality potvrdil třetím místem ve Velké ceně Prahy za Blue Coral a De Roberto. Ve čtyřech letech posbíral řadu umístění, z nichž na nejvyšší místo lze postavit čtvrté místo ve Velké ceně českého turfu, kterýžto dostih tehdy vyhrál Camill. Jako pětiletý se připomněl druhým místem ve Velké dubnové ceně za Determinacjou. Sezónami 2010 a 2011 prošel s umístěnými, ale znovu jedničkový dostih získal až jako osmiletý v r. 2012, což byl sprint na 1400m, kde si dal k večeři Mystic Swinga. Mimoto byl čtvrtý ve Severočeské a Českomoravské ceně. Těžko věřit, že jako devítiletý si svůj standard držel dále a dokázal to třetím místem v chuchelském sprintu na 1200m, kde byl třetí za Mikeshem a Kendym, mimoto byl pátý např. v Ceně Jezdectví.

Naprosto obdivuhodné je, že jako deseiletý zůstal na dráze a udržel se v trojkové kategorii. Poslední start v jeho kariéře byl zároveň vítězný, byť po diskvalifikaci. Lord Silvano běhal celkem 55x v letech 2006 až 2014 a z toho získal 7 vítězství a nespočetně umístění. Určitě ho nelze nazvat šampiónem, ale patřil ke koním, kteří tvoří nezbytnou stránku turfu a ne vždy jsou na výsluní, ačkoliv by si to zasloužili.

Fotogalerie:
  1. Lord Silvano a Charley svádějí souboj o druhé místo v pardubickém Zimním favoritu, 7.10. 2006.
  2. Lord Silvano v paddocku před dostihem II. kategorie, 22.4. 2007.
  3. Lord Silvano poráží Nick of Gold a Diamond Kinga v dostihu II. kategorie, 22.4. 2007.
  4. Lord Silvano a Demikát (Victory Piper - Delinka, Mill Pond) po dostihu II. kategorie, 22.4. 2007. V sedle Radek Koplík, Iva Miličková.
  5. Lord Silvano v prubycvalu před Velkou jarní cenou, 20.5. 2007. V sedle Jiří Chaloupka.