profilový obrázek - Torlus

Torlus (GER)

Lando - Tor Di Quinto, Law Society; nar. 2001

Výborný mílař

Torlus se ukázal už čtvrtým místem v Ceně zimního favorita a v klasickém derby-ročníku byl třetí ve Velké jarní ceně za Monolitem a Revitonem. I přesto, že byl mílař jak řemen, dokázal vyhrát Velkou červnovou cenu nad Mainly Monroe, na podzim však už bojoval o Velkou cenu Prahy, kde ho porazil jenom Zambesi. Podlehl jinému věhlasnému protivníkovi Tribal Instictovi i v Pardubické míli. Na své výkony navázal pořádně až jako pětiletý, když krom pěkných umístění získal i Cenu města Karlovy Vary, Velkou letní cenu, ale především ten nejlepší bonbónek pro mílaře - Velkou cenu Prahy, kterou získal nad Zambesim a Hard Warriorem. I v Pardubicích si spravil chuť ziskem Pardubické míle nad klasičkou Ecologically Right. V roce 2006 rázně otevřel dveře do sezóny ziskem Velké dubnové ceny nad Mastmanem a Swangoo a dveře za sebou zavřel opětovným ziskem Pardubické míle.

V roce 2007 se vypravil opakovaně na Slovensko, aby si odvezl 3. místo z Jarné míle a 4. místo z Ceny Scottish Rifle. Několik umístění získal i v ČR, ale stejně si historie pamatuje jenom vítěze. Takže se pro jistotu zaknihoval v listině vítězů Cena města Karlovy Vary a Pardubické míle. V sezóně 2008 si porážkou Paldoxe a Hard Warriora připsal hatrick v Ceně města Karlových Varů a mimoto vyhrál i Cenu JCČR. V poslední sezóně se již jen umístil čtvrtý v Memoriálu V. Smolíka a odešel do chovu.

V chovu

Torlus byl koupen p. Šnáblem do jeho chovu. Původně působil v hřebčíně Xaverov, poté se přesunul s ostatními koňmi do hřebčína Křenek, kde je doposud. Daří se mu výborně a je ve skvělé kondici.

Fotogalerie:
  1. Torlus poráží Zambesiho (Royal Solo - Ziska, Alpenkönig) a Hard Warriora (Gulch - Seasonal Style, Generous) v úžasném finiši Velké ceny Prahy, 18.9. 2005.
  2. Torlus v paddocku před Pardubickou mílí, 8.10. 2005.
  3. Torlus poráží po boji o nos Ecologically Right (Entrepreneur​ - Logic, Slip Anchor) v Pardubické míli, 8.10. 2005.
  4. Torlus s Jiřím Chaloupkou poráží Mastmana (Intikhab - Spanker, Suave Dancer) v zamračené Velké dubnové ceně, 9.4. 2006.
  5. Torlus s Václavem Janáčkem v prubycvalu před Zlatým pohárem, 22.6. 2008
  6. Torlus po ZP 2008
  7. Torlus v Xaverově 2010
  8. Torlus v Xaverově 2010